Конфігуратор
Замовити зворотній дзвінок:
093 519 15 15

Як встановити вбудовані точкові світильники: рекомендації від Elecomp

Під час планування приміщення, підготовки концепції дизайну кімнати, необхідно особливу увагу приділити створенню якісного освітлення. Для цього прийнято використовувати різні освітлювальні прилади, серед яких на особливу увагу заслуговують точкові світильники для натяжної стелі.
Їхня позитивна особливість полягає в тому, що такі моделі світильників допоможуть виключити тіньові зони і забезпечити акцентоване підсвічування певних ділянок кімнати. Наприклад, світильники стельові вбудовані часто використовують для підсвічування картин, скульптур або особливих зон - відпочинку, читання, роботи.
Щоб ці моделі ефективно працювали і дали змогу досягти мети, необхідно знати, як встановити точковий світильник у натяжну стелю. Фахівці інтернет-магазину Елекомп підготували для вас детальну інструкцію, в якій детально розглядають всі особливості освітлювальних приладів даного типу, розповідають про особливості виконання монтажу та правила безпеки.
Для початку, щоб у вас було повне розуміння, про що йдеться, наведемо корисну вступну інформацію.
В останні роки точкові вбудовані світильники стали незамінним елементом інтер'єру в будинках і офісах. Особливо це стосується натяжних стель, де точкове освітлення дає змогу створити стильне і функціональне освітлення.
Для початку розглянемо, чому такий варіант освітлення користується підвищеною популярністю протягом багатьох років.
 1. Естетика і дизайн. Вбудовані точкові світильники для стель ідеально підходять для сучасних інтер'єрів завдяки своєму мінімалістичному дизайну. Вони практично непомітні на стелі й не захаращують простір, що дає змогу створити чистий і елегантний вигляд. Крім того, завдяки різноманітності моделей і стилів, можна підібрати світильники, які гармонійно впишуться в будь-який інтер'єр.
 2. Функціональність. Точкові моделі дають змогу гнучко керувати освітленням у приміщенні. З їхньою допомогою можна виділити певні зони, акцентувати увагу на декоративних елементах або створити затишну атмосферу. Можливість встановлення димерів дає змогу регулювати яскравість світла залежно від часу доби або настрою.
 3. Енергоефективність. Сучасні вбудовані точкові світильники часто обладнані світлодіодними лампами, які значно економлять електроенергію. LED-лампи мають довгий термін служби і низьке споживання енергії, що робить їх екологічно безпечними та економічно вигідними.
 4. Легкість установки. Такі моделі освітлювальних приладів легко монтуються в натяжні стелі. Установку можна проводити як на етапі монтажу стелі, так і після його завершення. Завдяки компактним розмірам світильників, їх можна розміщувати навіть у невеликих приміщеннях або в місцях з обмеженим простором.
 5. Рівномірне освітлення. Вбудовані точкові світильники для стелі забезпечують рівномірний розподіл світла по всьому приміщенню. Це особливо важливо для великих кімнат, де необхідно створити однакову освітленість на всій площі. Встановлення декількох світильників дає змогу уникнути тіней і темних зон.
 6. Безпека. Натяжні стелі вимагають особливої уваги до безпеки. Точкові моделі, призначені для таких стель, мають термостійкість і не нагріваються до небезпечних температур. Це запобігає пошкодженню стелі та забезпечує довговічність всієї конструкції.
Щоб установку точкових світильників на натяжну стелю було виконано максимально правильно, без помилок, вкрай важливо знати конструкцію освітлювальних приладів. Фахівці компанії Elecomp підготували для вас короткий, але інформативний опис, у якому розглянуто будову моделей.
Корпус
Він зазвичай виконаний з металу або пластику і служить для захисту внутрішніх компонентів від механічних пошкоджень і пилу. Корпус також виконує декоративну функцію, приховуючи монтажні елементи
Кріпильний механізм
Цей елемент фіксує точкові світильники для натяжних стель. Він складається з пружинних або гвинтових кріплень, які забезпечують надійне розміщення приладу на обраному місці
Рефлектор
Цей елемент спрямовує світловий потік і формує кут освітлення. Він може бути виконаний з алюмінію або іншого відбивного матеріалу, що дає змогу ефективно використовувати світловий потік і мінімізувати втрати світла.
Лампа
Як джерело світла найчастіше використовують світлодіодні лампи. Вони мають високу світловіддачу, низьке енергоспоживання і тривалий термін служби
Електричні компоненти
Усередині розташовуються патрони для ламп, проводка і, за необхідності, драйвер для світлодіодів. Ці компоненти забезпечують безпечне і надійне підключення світильника до електромережі

Точкові світильники для натяжної стелі користуються популярністю завдяки своїй естетичності, функціональності та енергоефективності. Легкість установки, рівномірне освітлення і безпека роблять їх ідеальним вибором для сучасних інтер'єрів.
Якщо вам необхідні освітлювальні прилади цього типу, в каталозі відомого українського інтернет-магазину Elecomp представлені різні моделі від авторитетних брендів. Консультанти компанії допоможуть зорієнтуватися в асортименті та зробити правильний вибір.

Переваги встановлення врізних точкових світильників порівняно з іншими

Вище ми вже описали, чому такі освітлювальні прилади користуються популярністю. Тепер докладніше зупинимося на їхніх незаперечних перевагах. Вони не тільки додають естетичну привабливість, а й мають низку функціональних та економічних переваг.

Універсальність використання

Однією з головних переваг є їхня універсальність. Вони підходять для використання в найрізноманітніших приміщеннях:
 • житлові будинки;
 • офіси;
 • торгові центри;
 • готелі.
Врізні стельові точкові моделі можна встановити в стелю, стіни, підлогу і навіть меблі. Це дає змогу створювати унікальні світлові композиції та забезпечує гнучкість у дизайні інтер'єру.
Крім того, затребувані на ринку і точкові врізні світильники вуличні. Їхня основна відмінність полягає в тому, що такі моделі здатні витримувати негативні зовнішні умови - сильний мороз, перепади температури, підвищений рівень вологості тощо.

Різноманіття форм і стилів

Встановлення точкових світильників у гіпсокартон або інші поверхні актуальніше ще й тому, що на профільному ринку величезна різноманітність форм і стилів. Це дає змогу підібрати ідеальний варіант для будь-якого інтер'єру.
Ці освітлювальні прилади представлені в різних формах - вони можуть бути:
 • круглими;
 • квадратними;
 • прямокутними;
 • навіть нестандартних форм.
Крім того, існує широкий вибір оздоблень і кольорів, що дає змогу гармонійно вписати світильники в будь-який дизайнерський проєкт. Завдяки цій різноманітності, врізні освітлювальні прилади можуть стати як непомітним елементом інтер'єру, так і його яскравим акцентом.

Багатофункціональність

Світильник точковий вбудований LED має високу багатофункціональність. Він може використовуватися як основне освітлення, так і для створення акцентного або декоративного освітлення.
За допомогою таких моделей можна виділити певні зони в приміщенні:
 • робочі поверхні на кухні;
 • дзеркала у ванній кімнаті;
 • картини у вітальні тощо.
Крім того, ці моделі можуть виконувати функцію нічного освітлення або підсвічування сходів, забезпечуючи безпеку пересування в темний час доби. Наприклад, врізні точкові світильники зовнішні часто використовують для підсвічування ганку або сходів. Вони можуть встановлюватися в гаражі або поруч із ним.

Широкий ціновий діапазон

Врізні моделі доступні в широкому ціновому діапазоні, що робить їх привабливими для різних категорій споживачів.
На ринку можна знайти як бюджетні варіанти, так і преміальні моделі від відомих дизайнерів. Це дає змогу підібрати прилади відповідно до будь-якого бюджету, не жертвуючи якістю і функціональністю.
Дорожчі моделі часто пропонують додаткові функції:
 • регульована яскравість;
 • зміна кольору світла;
 • інтеграція з системами розумного будинку.
Як можна зробити висновок з усього перерахованого вище, встановлення точкових світильників під натяжну стелю або в інші поверхні забезпечує безліч незаперечних переваг порівняно з іншими видами освітлення.
Їх універсальність використання, різноманіття форм і стилів, багатофункціональність і широкий ціновий діапазон роблять їх ідеальним вибором для будь-якого інтер'єру. Ці прилади не тільки прикрасять ваш простір, а й забезпечать комфортне і функціональне освітлення, що відповідає вашим потребам і вподобанням.

Як не помилитися з кількістю врізних точкових світильників у приміщенні?

Ми все ближче до основної теми нашої статті. Однак, перш ніж перейдемо до безпосереднього опису процесу, як кріпити точковий світильник у натяжну стелю, розглянемо особливості вибору необхідної кількості освітлювальних приладів для приміщень різного типу.
При виборі обов'язково необхідно враховувати площу приміщення. Правильний розрахунок кількості світильників на квадратний метр вимагає врахування кількох важливих факторів.
Першим і основним фактором, що впливає на кількість точкових світильників, є площа приміщення. Що більша площа, то більше приладів потрібно для рівномірного розподілу світла. Зазвичай для стандартного освітлення використовується правило: один світильник на кожні 1,5-2 квадратних метри. Однак це лише орієнтир, і точна кількість залежить від інших чинників, серед яких планування приміщення і бажаний рівень освітленості.
Висота стін також відіграє значну роль у визначенні необхідної кількості освітлювальних приладів. У приміщеннях з високими стелями такі моделі повинні забезпечувати більш потужне освітлення, щоб світло рівномірно розподілялося по всій висоті. У таких випадках може знадобитися встановлення моделей з більшою потужністю або збільшення їхньої кількості. У приміщеннях з низькими стелями, навпаки, світильники можуть бути встановлені рідше, оскільки світло легше досягає всіх куточків простору.
Природне світло є ще одним важливим фактором, який необхідно враховувати під час планування освітлення. Якщо в приміщенні є великі вікна, що забезпечують достатню кількість природного світла, можна зменшити кількість приладів. Однак потрібно враховувати розташування будинку та його орієнтацію щодо сторін світу. Наприклад, кімнати, що виходять на північ, отримують менше природного світла, ніж кімнати, що виходять на південь, і потребують додаткового штучного освітлення.
Під час планування кількості точкових вбудованих світильників важливо враховувати наявність інших джерел світла. У приміщенні можуть бути встановлені люстри, настінні бра, підлогові та настільні лампи, які також роблять свій внесок у загальне освітлення. Якщо проектом передбачено додаткові джерела світла, це може знизити потребу у великій кількості точкових світильників. Наприклад, люстра в центрі кімнати здатна значно зменшити кількість приладів, необхідних для створення комфортного рівня освітленості.
Тепер розглянемо, як вибрати точковий світильник у натяжну стелю в приміщеннях різного типу і призначення.

Освітлення вітальні

Перш ніж виконувати монтаж точкового світильника в натяжну стелю у вітальні, необхідно визначитися з необхідною кількістю освітлювальних приладів.
Для цього необхідно врахувати кілька ключових чинників:
 • площа приміщення;
 • висота стель;
 • бажаний рівень освітленості;
 • наявність природного світла;
 • додаткові джерела світла.
Першим кроком є визначення площі вашої вітальні. Це можна зробити, помноживши довжину кімнати на її ширину. Наприклад, якщо ваша вітальня має розміри 5 метрів на 4 метри, її площа становитиме 20 квадратних метрів (5 м * 4 м = 20 м²).
Висота стель також впливає на необхідну кількість світильників. У кімнатах із високими стелями освітлювальні прилади повинні забезпечувати більш потужне освітлення. Якщо стандартна висота стелі становить 2,5-3 метри, то для приміщень із висотою понад 3 метри потрібно більше світильників або світильники більшої потужності.
Освітленість вимірюється в люксах (лк). Для вітальні зазвичай рекомендується рівень освітленості 200-300 люкс. Це означає, що кожен квадратний метр має отримувати від 200 до 300 люмен світла.
Для розрахунку кількості світильників спочатку необхідно скористатися такою формулою:
Загальна освітленість (лм) = Площа (м²) × Бажаний рівень освітленості (лк)
Визначте світловий потік одного світильника (вказується на упаковці, наприклад, 400 лм для світлодіодного світильника).
Розрахуйте кількість світильників:
Кількість світильників = Загальна освітленість (лм)/ Світловий потік одного світильника (лм)
Припустимо, у вас є вітальня площею 20 м², і ви хочете досягти рівня освітленості 250 люкс. Світловий потік одного світильника становить 400 лм.
Загальна необхідна освітленість:
20 метрів квадратних × 250 лк = 5000 лм
Кількість світильників:
5000 лм/400 лм = 12,5
У цьому разі вам знадобиться 13 світильників (округляємо в більший бік для забезпечення достатнього освітлення).
Розглянемо ще один приклад:
Вітальня 15 м², висота стелі 2,7 м, рівень освітленості 200 люкс, світильники по 300 лм:
15 м.кв. × 200 лк = 3000 лм
3000 лм/300 лм = 10 світильників
За таким принципом ви можете розрахувати необхідну кількість світильників для вітальні з різною висотою стель і різною площею.
Дотримуючись таких простих розрахунків, можна створити комфортне і функціональне освітлення, яке підкреслить переваги вашого інтер'єру і створить затишну атмосферу.
Аналогічно розрахунок кількості точкових світильників проводиться для інших приміщень. Ці формули допоможуть вам. Нижче наведемо загальні рекомендації з підбору освітлювальних приладів у кімнатах різного призначення.

Освітлення кухні

Нижче розглянемо, як встановити точковий світильник у гіпсокартон, а поки розповімо, як розмістити такі прилади на кухні. Адже вони не тільки додають естетичної привабливості, а й допомагають створити потрібну атмосферу і забезпечити якісне освітлення для різних зон кухні.
Перш ніж приступити до розміщення, важливо розділити приміщення на функціональні зони. Зазвичай виділяють такі частини:
 • робоча зона (плита, раковина, робочі поверхні);
 • обідня зона;
 • зона зберігання (шафи і полиці).
Кожна з цих зон потребує різного рівня освітленості та підходу до встановлення світильників.
Освітлення робочої зони
Робоча зона є ключовою частиною кухні, що вимагає яскравого і рівномірного освітлення. Точкові світильники мають бути встановлені так, щоб не створювати тіней на робочих поверхнях.
Рекомендується розміщувати світильники безпосередньо над плитою, раковиною та основними робочими поверхнями. Відстань між приладами в робочій зоні зазвичай становить 60-80 см.
Освітлення обідньої зони
Для обідньої зони освітлення має бути більш м'яким і затишним. Тут можна використовувати як точкові вбудовані світильники, так і підвісні світильники.
Якщо вибір припав на точкові світильники, їх слід розташувати на відстані 1-1,5 метра один від одного, щоб створити рівномірне і не надто яскраве освітлення. Також важливо враховувати можливість регулювання яскравості світла в цій зоні для створення приємної атмосфери під час прийомів їжі
Освітлення зони зберігання
Зона зберігання, що включає шафи і полиці, також потребує освітлення, особливо якщо кухня використовується інтенсивно. Для цієї зони підходять точкові світильники з вузьким кутом розсіювання, спрямовані на конкретні об'єкти.
Це допоможе легко знаходити потрібні предмети в шафах і на полицях. Світильники можуть бути вбудовані в стелю або в самі шафи.

Також наведемо загальні рекомендації щодо розміщення світильників:
 1. Рівномірний розподіл світла. Освітлювальні прилади мають бути розміщені так, щоб забезпечувати рівномірне освітлення всієї кухні, без занадто яскравих або темних ділянок.
 2. Врахування висоти стель. За високих стель світильники мають бути встановлені частіше або з більшою потужністю, щоб забезпечити достатнє освітлення на рівні робочих поверхонь.
 3. Відстань від стін. Освітлювальні прилади рекомендується розміщувати на відстані 50-60 см від стін, щоб уникнути створення тіней і забезпечити рівномірне освітлення.
 4. Використання димерів. Встановлення димерів дає змогу регулювати яскравість освітлення залежно від часу доби та потреб, створюючи більш гнучке освітлення.
Тепер наведемо практичний приклад, який допоможе вам зрозуміти, як розмістити точкові світильники для підвісних стель на кухні.
Припустимо, що приміщення має розміри 4 на 3 метри і розділене на три основні зони: робочу зону (2 метри вздовж однієї стіни), обідню зону (1,5 метри біля протилежної стіни) і зону зберігання (шафи уздовж стіни, що залишилася).
Для робочого освітлення потрібно 4-5 світильників, розташованих над робочою поверхнею і раковиною. В обідній зоні можна встановити 3-4 світильника, розташованих на відстані 1-1,5 метра один від одного. Для зони зберігання достатньо 2-3 світильників із вузьким кутом розсіювання, спрямованих на шафи.

Освітлення спальні

Перш ніж вбудувати точкові світильники, важливо скласти план освітлення спальні, враховуючи її розміри, висоту стель, розташування меблів і функціональні зони. Спальня зазвичай ділиться на кілька зон:
 • основна (центральна частина);
 • над ліжком;
 • зберігання (шафи і комоди);
 • для читання і роботи.
Кожна з цих зон потребує різного підходу до освітлення.
Основне освітлення
Основне освітлення спальні має бути рівномірним і не надто яскравим. Для цього точкові світильники можна розмістити по периметру кімнати на відстані 1-1,5 метра один від одного. Це забезпечить рівномірне освітлення і створить базовий рівень світла в приміщенні.
За стандартної висоти стель (2,5-3 метри) рекомендується використовувати світильники потужністю 7-10 Вт
Освітлення зони над ліжком
Зона над ліжком потребує особливої уваги. Тут освітлення має бути м'яким і приглушеним, щоб не створювати яскравого світла, що заважає розслабленню і сну.
Можна встановити кілька точкових світильників з регульованою яскравістю або використати накладні світильники з диммерами. Їх слід розмістити на відстані близько 60-80 см від узголів'я ліжка, щоб світло падало під кутом і не було спрямоване прямо в очі
Освітлення зони зберігання
Зона зберігання, що включає шафи і комоди, також потребує освітлення. Точкові світильники можна встановити всередині шаф або над ними, щоб забезпечити хорошу видимість вмісту.
Важливо враховувати, що світильники в цій зоні мають бути досить яскравими, щоб легко знаходити потрібні речі, але при цьому не створювати зайвого блиску. Відстань між світильниками в зоні зберігання має становити 50-60 см
Освітлення зони для читання і роботи
Якщо в спальні є зона для читання або роботи, то необхідно забезпечити її додатковим освітленням. Точкові світильники можна розмістити над кріслом або робочим столом, спрямувавши світло безпосередньо на робочу поверхню.
Важливо, щоб світло було досить яскравим для читання і роботи, але не заважало загальному освітленню спальні. Рекомендується використовувати світильники потужністю 10-15 Вт з можливістю регулювання кута нахилу.

Загальні рекомендації щодо розміщення світильників у спальні:
 1. Використання димерів. Димери дають змогу регулювати яскравість світла залежно від часу доби та настрою, створюючи більш гнучке освітлення.
 2. Врахування висоти стель. У кімнатах із високими стелями світильники мають бути встановлені частіше або мати більшу потужність для забезпечення достатнього освітлення.
 3. Рівномірний розподіл світла. Світильники мають бути розміщені так, щоб не створювати яскравих плям або тіней, забезпечуючи рівномірне освітлення всієї кімнати.
Наведемо приклад розміщення освітлювальних приладів цього типу в спальні. Інформація дасть вам змогу зрозуміти, як встановити точкові світильники в гіпсокартон, щоб гарантувати оптимальний рівень освітленості:
 • припустимо, ваша спальня має розміри 4 на 4 метри і стандартну висоту стель 2,7 метра;
 • для створення основного освітлення по периметру кімнати можна встановити 8 світильників (по 2 на кожну стіну) на відстані 1 метра один від одного;
 • над ліжком можна встановити 2-3 світильники з димерами, щоб створити м'яке і регульоване освітлення;
 • у зоні зберігання (наприклад, уздовж однієї зі стін) можна розмістити 3-4 світильники, спрямовані на шафи;
 • для зони читання достатньо одного світильника, встановленого над кріслом або робочим столом.
З огляду на планування кімнати, функціональні зони та основні рекомендації, можна домогтися оптимального освітлення, яке підкреслить переваги інтер'єру і забезпечить затишну атмосферу.

Ванна кімната і туалет

Сучасні та якісні врізні точкові лед світильники мають гарний вигляд і в таких кімнатах і приміщеннях.
Однак освітлення у ванній кімнаті та туалеті потребує особливої уваги, оскільки ці приміщення мають бути не тільки функціональними, а й безпечними. Тому врізка точкових світильників у гіпсокартон має бути виконана максимально правильно і надійно.
Перш ніж приступати до встановлення, необхідно ретельно спланувати освітлення. Важливо враховувати розміри приміщення, висоту стель, розташування сантехнічних приладів і меблів. У ванній і туалеті зазвичай виділяють такі функціональні зони:
 • основна зона (центральне освітлення);
 • зона над дзеркалом;
 • зона душової кабіни або ванни.
Основне освітлення
Основне освітлення у ванній і туалеті має бути рівномірним і достатнім для виконання повсякденних завдань.
Точкові світильники можна розміщувати по периметру стелі на відстані 1-1,5 метра один від одного. Це забезпечить рівномірний розподіл світла по всьому приміщенню.
За стандартної висоти стель (2,5-3 метри) рекомендується використовувати світильники потужністю 5-7 Вт.
Освітлення зони над дзеркалом
Освітлення зони над дзеркалом є ключовим, оскільки тут виконуються такі завдання, як гоління, макіяж і догляд за обличчям.
Світильники мають бути розташовані так, щоб не створювати тіней на обличчі. Найкращий варіант - встановити два світильники з боків дзеркала на висоті очей або один довгий світильник над дзеркалом.
Важливо використовувати світильники з колірною температурою близько 4000К для максимально природного світла.
Освітлення зони душової кабіни або ванни
Зона душової кабіни або ванни також потребує гарного освітлення. Для цього можна використовувати кілька точкових світильників, розташованих безпосередньо над цією зоною.
Важливо враховувати, що світильники в цій зоні мають бути водонепроникними і відповідати стандарту IP65, що забезпечує захист від води і пилу.

Встановлення точкових світильників у підвісну стелю у ванній кімнаті необхідне обов'язково за низкою стандартів безпеки:
 1. Ступінь захисту IP. Для моделей у зоні прямого контакту з водою (душ, ванна) необхідно використовувати світильники зі ступенем захисту IP65. В інших зонах ванної та туалету достатньо приладів зі ступенем захисту IP44.
 2. Захисне занулення. Усі освітлювальні прилади мають бути підключені через захисне занулення (заземлення), що забезпечує безпеку в разі короткого замикання.
 3. Відстань від джерел води. Прилади мають бути встановлені на відстані не менше 60 см від джерел води (раковина, душ, ванна), якщо вони не мають достатнього ступеня захисту IP.
Приклад розміщення освітлювальних точних моделей у ванній кімнаті та туалеті:
 • припустимо, ваша ванна кімната має розміри 2 на 3 метри і стандартну висоту стель 2,7 метра;
 • для створення основного освітлення по периметру стелі можна встановити 6 світильників (по 2 на довгі стіни і по 1 на короткі стіни) на відстані 1 метра один від одного;
 • над дзеркалом можна встановити два світильники з боків або один довгий світильник зверху;
 • для душової кабіни встановіть два світильники із захистом IP65 безпосередньо над зоною душу.

Дитяча кімната

Освітлення в дитячій кімнаті відіграє важливу роль у створенні комфортного та безпечного середовища для дитини. Щоб врізка точкових світильників у стелю була виконана правильно і надійно, слід дотримуватися певних правил розміщення освітлювальних приладів.
Перш ніж приступати до встановлення, важливо ретельно спланувати освітлення дитячої кімнати. Необхідно враховувати розміри приміщення, висоту стель, розташування меблів і функціональні зони. У дитячій кімнаті зазвичай виділяють такі зони:
 • ігрова зона;
 • навчальна зона;
 • зона для сну.
Основне освітлення
Основне освітлення має бути рівномірним і достатнім для виконання всіх повсякденних завдань.
Точкові світильники можна розміщувати по периметру стелі на відстані 1-1,5 метра один від одного. Це забезпечить рівномірний розподіл світла по всьому приміщенню. За стандартної висоти стель (2,5-3 метри) рекомендується використовувати світильники потужністю 5-7 Вт.
Освітлення ігрової зони
Ігрова зона вимагає яскравого і рівномірного освітлення, щоб діти могли безпечно грати і займатися різними активностями.
Монтаж точкових світильників у підвісній стелі можна виконати на відстані 1 метра один від одного, створюючи добре освітлений простір. Важливо також враховувати можливість регулювання яскравості, щоб адаптувати освітлення під різні види активності
Освітлення навчальної зони
Навчальна зона потребує спрямованого світла для виконання домашніх завдань і читання. Точкові світильники можна встановити над робочим столом, спрямувавши світло безпосередньо на робочу поверхню.
Рекомендується використовувати світильники з колірною температурою близько 4000К, що забезпечує максимально природне світло і знижує навантаження на очі.
Освітлення зони для сну
Зона для сну вимагає м'якого і приглушеного світла, щоб створити затишну і спокійну атмосферу. Можна використовувати кілька точкових світильників із димерами, щоб регулювати яскравість освітлення.
Світильники слід розмістити на відстані близько 60-80 см від ліжка, щоб світло не було спрямоване прямо в очі дитини

Плануючи, як встановити точковий світильник на натяжну стелю, необхідно враховувати низку стандартів безпеки:
 1. Захист від перегріву. Освітлювальні прилади мають бути оснащені захистом від перегріву, щоб запобігти ризику загоряння.
 2. Використання безпечних матеріалів. Усі моделі мають бути виготовлені з безпечних та екологічно чистих матеріалів, що не виділяють шкідливих речовин.
 3. Безпечне підключення. Усі електричні підключення мають бути виконані професійно і безпечно, з використанням якісних кабелів і розеток.
 4. Захисні екрани. Світильники мають бути обладнані захисними екранами або кришками, щоб запобігти прямому контакту дитини з електричними компонентами.
Наведемо практичний приклад, як поставити точковий світильник у натяжну стелю в дитячій кімнаті:
 • припустимо, вона має розміри 4 на 3 метри і стандартну висоту стель 2,7 метра;
 • для створення основного освітлення по периметру стелі можна встановити 8 світильників (по 2 на кожну стіну) на відстані 1 метра один від одного;
 • в ігровій зоні можна розмістити 4 світильники, розташовані на відстані 1 метра один від одного;
 • над робочим столом у навчальній зоні достатньо встановити 2 світильники, спрямовані на робочу поверхню;
 • для зони сну можна використовувати 2-3 світильники з димерами, встановлених на відстані 60-80 см від ліжка.
Дотримуючись наведених рекомендацій, ви зможете створити ідеальну обстановку в дитячій кімнаті, що сприятиме розвитку і комфорту вашої дитини.

Інструменти для монтажу

Розповідаючи, як вирізати отвір під точковий світильник і провести монтаж, необхідно окремо зупинитися на інструментах, що використовуються для роботи.
Їх правильний підбір і використання не тільки полегшують процес встановлення, а й забезпечують безпеку і якість виконаних робіт.

Перфоратор або дриль

Перфоратор або дриль використовується для свердління отворів у стелі під встановлення точкових світильників. Для точних і акуратних отворів рекомендується використовувати спеціальні корончаті свердла, що відповідають діаметру світильника. Перфоратор необхідний для роботи з бетонними або цегляними стелями, тоді як дриль підходить для гіпсокартонних або дерев'яних конструкцій.

Корончате свердло

Воно являє собою спеціальну насадку для дриля або перфоратора, призначену для свердління отворів великого діаметра. Воно дає змогу вирізати акуратні й рівні отвори під вбудовані світильники, що значно спрощує процес їхнього встановлення. Розмір корончатого свердла повинен відповідати діаметру корпусу світильника.

Будівельний рівень

Будівельний рівень необхідний для перевірки горизонтальності та правильного розташування світильників. Після свердління отворів і встановлення світильників рівень допомагає переконатися, що всі елементи освітлення встановлені рівно і на одній висоті, що особливо важливо для естетичного вигляду приміщення.

Викрутки та шуруповерт

Ці інструменти використовуються для кріплення світильників до стелі. Шуруповерт значно прискорює процес загвинчування шурупів і саморізів, особливо при великому обсязі робіт. Важливо підбирати викрутки і насадки для шуруповерта, відповідні типу використовуваних кріпильних елементів, щоб уникнути їхнього пошкодження.

Пасатижі та бокорізи

Вони необхідні для роботи з електричними проводами. Пасатижі використовуються для захоплення й утримання дротів, а бокорізи - для їхнього обрізання і зачищення ізоляції. Ці інструменти забезпечують акуратну і безпечну роботу з електропроводкою.

Інструмент для зачищення проводів

Спеціальний інструмент для зачистки проводів дає змогу швидко й акуратно зняти ізоляцію з електричних кабелів. Це важливо для якісного з'єднання проводів і запобігання коротким замиканням. Такий інструмент зазвичай має кілька режимів для зачищення проводів різного діаметру.

Клемні з'єднувачі

Вони використовуються для безпечного і надійного з'єднання електричних проводів. Такі з'єднувачі дають змогу швидко і легко з'єднати кілька дротів без необхідності паяння або скручування. Це значно спрощує монтаж світильників і підвищує безпеку електричної системи.

Тестер напруги

Тестер напруги або мультиметр використовується для перевірки наявності напруги в електричних проводах. Перед початком будь-яких електромонтажних робіт важливо переконатися у відсутності напруги, щоб уникнути ураження електричним струмом. Тестер також допомагає перевірити правильність підключення світильників після їхнього встановлення.

Ізоляційна стрічка

Ізоляційна стрічка використовується для ізолювання з'єднань проводів і захисту їх від короткого замикання. Вона необхідна для забезпечення безпеки та довговічності електричних з'єднань. Ізоляційна стрічка має бути якісною і призначеною для використання в електричних системах.

Сходи або драбина

Сходи або драбина необхідні для доступу до стелі під час встановлення світильників. Вона має бути стійкою і забезпечувати безпечне робоче положення на висоті. Важливо обирати драбину яка відповідає висоті стель і умовам роботи.

Монтаж точкових врізних світильників: підготовка, підключення, закріплення

Переходимо безпосередньо до опису процесу, як встановити точкові світильники в стелю з гіпсокартону або іншого матеріалу.

Підготовка

Необхідні компоненти для встановлення точкового освітлення:
 • світильники;
 • відповідні лампочки;
 • гільзи або клеми для з'єднання проводів;
 • ізоляційна стрічка;
 • вимикач.
Світильник точковий вбудований стельовий являє собою невелику модель, яка вбудовується в стелю і забезпечує спрямоване світло. Такі прилади бувають різних форм і розмірів, що дає змогу підібрати оптимальний варіант для будь-якого інтер'єру.
При виборі світильників важливо враховувати такі параметри:
 • потужність;
 • кут розсіювання світла;
 • ступінь захисту від вологи і пилу (IP рейтинг), особливо якщо вони будуть встановлені у ванних кімнатах або кухнях.
Якщо ви не можете самостійно підібрати потрібну вам модель, звертайтеся до консультантів компанії Elecomp. Вони допоможуть зорієнтуватися в асортименті продукції та вибрати пристрої, що відповідають вашим потребам і фінансовим можливостям.
Для точкових світильників використовуються різні типи лампочок, серед яких:
 • світлодіодні (LED);
 • галогенні;
 • люмінесцентні лампи.
Світлодіодні лампочки є найбільш енергоефективними і довговічними, тому їх найчастіше обирають для встановлення в точкових світильниках. Важливо підібрати лампочки з відповідною потужністю і колірною температурою, щоб створити бажану атмосферу в приміщенні.
Гільзи і клеми використовуються для надійного і безпечного з'єднання електричних проводів:
 • гільзи являють собою невеликі металеві трубки, які обтискаються навколо проводів за допомогою спеціального інструменту;
 • клеми, своєю чергою, забезпечують швидке і зручне з'єднання проводів без необхідності пайки або скручування. вони бувають різних типів, включно з гвинтовими, пружинними і затискними клемами.
Використання якісних з'єднувачів допомагає уникнути коротких замикань та інших проблем з електропроводкою.
Ізострічка використовується для ізоляції з'єднань проводів і захисту їх від коротких замикань. Вона необхідна для забезпечення безпеки та довговічності електричних з'єднань. Ізострічка має бути виготовлена з якісних матеріалів, стійких до високих температур і механічних пошкоджень. Її необхідно щільно обмотувати навколо з'єднань, щоб запобігти можливим електричним витокам.
Вимикач необхідний для управління точковим освітленням. Він може бути встановлений на стіні в зручному для використання місці. Вимикачі бувають різних типів, серед яких:
 • одноклавішні;
 • двоклавішні;
 • сенсорні;
 • димери.
Димери дають змогу регулювати яскравість світла, створюючи комфортну атмосферу в приміщенні. Під час встановлення вимикача важливо дотримуватися правил електробезпеки та правильно під'єднати його до електричної мережі.

Монтаж

Встановлення точкових світильників у приміщенні - це процес, що вимагає ретельного планування і дотримання послідовності дій. Детально розглянемо, як врізати точковий світильник, описавши всі етапи.

1. Планування освітлення

Перший етап монтажу - це планування освітлення. На цьому етапі необхідно визначити, скільки світильників буде потрібно і де їх найкраще розмістити для досягнення оптимального освітлення. Важливо врахувати такі чинники:
 • розмір і форма приміщення;
 • висота стель;
 • функціональні зони (робоча, зона відпочинку, проходи тощо);
 • джерела природного світла (вікна, двері);
Розробіть схему розміщення світильників, враховуючи, що відстань між ними має бути рівномірною. Зазвичай прилади розміщують на відстані 1-1,5 метрів один від одного, щоб забезпечити рівномірне освітлення. До речі, рекомендуємо вибрати світлодіодний врізний точковий світильник спрямованого світла, оскільки в такому разі потік світла буде спрямований у необхідне вам місце.

2. Розводка проводки до місця монтажу

Після того як план освітлення готовий, переходимо до розведення проводки до місця монтажу. Для цього необхідно:
 • визначити точки підключення світильників на схемі;
 • провести кабель від розподільної коробки до кожної точки підключення;
 • використовувати якісний електричний кабель, що відповідає навантаженню системи освітлення;
 • прокласти кабель відповідно до норм безпеки, уникаючи перегинів і натягу.
На цьому етапі важливо враховувати майбутнє оздоблення стелі та передбачити можливість прихованого прокладання проводів.

3. Створення отворів під світильники

Наступний етап - створення отворів під світильники. Для цього знадобиться перфоратор або дриль із корончастим свердлом. Процес виглядає наступним чином:
 • нанесіть розмітку на стелі відповідно до плану розміщення світильників;
 • за допомогою корончатого свердла зробіть отвори в стелі. Діаметр отворів має відповідати розміру світильників;
 • переконайтеся, що отвори розташовані рівно і точно відповідають розмітці.
Встановлюючи точкові світильники, розміри врізного отвору необхідно визначити максимально точно. Якщо отвір буде занадто маленьким або занадто великим, це може призвести до проблем з установкою і надійністю кріплення світильника.
Перший крок у визначенні розміру отвору - це вивчення специфікацій обраного світильника. Виробники зазвичай вказують в інструкції або технічних характеристиках точний діаметр отвору, необхідний для встановлення їхньої продукції. Ця інформація може бути представлена в міліметрах або дюймах.
Приклад: Якщо в технічних характеристиках світильника зазначено, що діаметр отвору має бути 75 мм, то саме цей розмір і буде потрібен для свердління.
Якщо інструкції під рукою немає, ви можете визначити розмір отвору самостійно, вимірявши діаметр корпусу світильника. Для цього вам знадобляться штангенциркуль або лінійка - виміряйте максимальний діаметр корпусу світильника і переконайтеся, що виміри точні, адже навіть невеликі відхилення можуть вплинути на якість установки.
Важливо: Врахуйте, що корпус світильника може мати елементи, що виступають, які не слід враховувати під час вимірювання діаметра отвору.
Більшість вбудованих точкових світильників оснащені монтажними затискачами, які утримують світильник в отворі. Під час визначення розміру отвору важливо враховувати і ці затискачі:
 • переконайтеся, що отвір досить великий для розміщення світильника, але при цьому затискачі повинні надійно утримувати його в стелі;
 • зазвичай затискачі розташовуються по периметру корпусу і мають регульовану ширину.
Для того щоб уникнути помилок під час свердління основного отвору в стелі, рекомендується створити тестовий отвір у шматку гіпсокартону або іншого подібного матеріалу. Це дасть вам змогу перевірити, чи підходить розмір отвору під світильник, і за необхідності скоригувати його:
 • просвердлити тестовий отвір, орієнтуючись на вимірювання та специфікації;
 • вставте світильник у тестовий отвір і переконайтеся, що він входить вільно, але при цьому надійно закріплюється затискачами.
Для свердління отворів під точкові світильники найкраще використовувати корончате свердло. Воно забезпечує рівні й акуратні отвори потрібного діаметра. Під час вибору корончатого свердла враховуйте такі моменти:
 • діаметр свердла має точно відповідати розміру, зазначеному в специфікаціях світильника;
 • переконайтеся, що корончате свердло призначене для роботи з матеріалом вашої стелі (гіпсокартон, дерево, метал тощо).
Вище ми описали приблизний алгоритм підготовки отвору в гіпсокартоні або інших твердих матеріалах. Окремо зупинимося на натяжній стелі, оскільки робота з нею передбачає максимальну уважність і обережність.
Отже, як вставити точковий світильник у натяжну стелю?
Перший етап - це планування розміщення світильників і розмітка отворів на натяжній стелі. Важливо правильно визначити місця встановлення світильників, щоб забезпечити рівномірне освітлення.
Використовуйте схему освітлення, щоб визначити, де саме будуть встановлені світильники. За допомогою лазерного рівня або рулетки виміряйте і відзначте на натяжній стелі місця, де будуть розташовуватися світильники. Використовуйте маркер або олівець для нанесення позначок.
Монтажні кільця, також відомі як термокільця, слугують для зміцнення країв отворів і запобігання їхньому пошкодженню. Вони також допомагають зафіксувати світильник у натяжній стелі:
 • виберіть кільця відповідного діаметра: розмір кільця має відповідати діаметру світильника.
 • приклейте кільця до стелі: нанесіть клей на кільце й акуратно прикріпіть його до натяжної стелі в місцях, де будуть зроблені отвори. переконайтеся, що кільце щільно прилягає до поверхні.
Після встановлення монтажних кілець можна приступати до створення отворів. Для цього використовуйте гострий ніж або ножиці. Акуратно виріжте полотно натяжної стелі всередині монтажного кільця. Дійте повільно й обережно, щоб не пошкодити стелю за межами кільця. Переконайтеся, що отвори рівні та відповідають розміру монтажного кільця.

4. Приєднання

Після підготовки отворів можна переходити до приєднання світильників.
Для цього необхідно:
 1. Зняти ізоляцію з кінців проводів, використовуючи інструмент для зачищення проводів.
 2. Підключити дроти світильників до основної проводки за допомогою гільз або клем. Переконайтеся, що з'єднання виконані надійно.
 3. Ізолювати з'єднання ізоляційною стрічкою для запобігання коротких замикань і підвищення безпеки.

5. Закріплення та фінальна перевірка

Заключний етап включає в себе закріплення світильників в отворах і фінальну перевірку роботи системи освітлення. Порядок дій наступний:
 • Вставте світильники в підготовлені отвори і зафіксуйте їх згідно з інструкцією виробника.
 • Переконайтеся, що всі світильники встановлені рівно і надійно закріплені.
 • Увімкніть живлення і перевірте роботу всіх світильників. Переконайтеся, що освітлення рівномірно розподілене і світильники функціонують коректно.
За необхідності відрегулюйте положення світильників і перевірте надійність з'єднань.
Правильне встановлення точкових світильників у стелю з гіпсокартону або в натяжну стелю включає в себе кілька ключових етапів:
 • планування освітлення;
 • розведення проводки;
 • створення отворів;
 • під'єднання і закріплення світильників.
Дотримуючись цього алгоритму, ви зможете самостійно встановити точкові світильники, забезпечивши якісне і стильне освітлення у вашому приміщенні.

Техніка безпеки під час монтажу точкових вбудованих світильників

Установка вимагає не тільки навичок і знань, а й суворого дотримання правил техніки безпеки. Недотримання цих правил може призвести до травм, пошкодження обладнання і навіть до пожежі.

1. Підготовка до роботи

Перед початком важливо ретельно підготуватися, щоб уникнути непередбачених ситуацій.
Перевірка обладнання та інструментів:
 1. Переконайтеся, що всі інструменти в робочому стані. Ножі, викрутки та інші інструменти мають бути гострими та справними.
 2. Перевірте електричне обладнання на наявність пошкоджень. Використання несправного обладнання може призвести до короткого замикання.
 3. Уважно прочитайте інструкцію до світильників та інструментів. Це допоможе вам уникнути помилок і правильно виконати установку.
Працюйте у світлий час доби або забезпечте достатнє освітлення робочого місця. Переконайтеся, що робоча зона вільна від сторонніх предметів і людей, щоб уникнути нещасних випадків.

2. Вимкнення електрики

Перед початком роботи обов'язково вимкніть електрику в приміщенні. Це можна зробити, відключивши відповідний автоматичний вимикач у розподільчому щиті. Перевірте відсутність напруги за допомогою тестера або індикатора напруги.

3. Використання захисних засобів

Засоби індивідуального захисту:
 1. Одягніть рукавички, щоб захистити руки від порізів і опіків.
 2. Використовуйте захисні окуляри, щоб уникнути потрапляння пилу й осколків в очі під час свердління отворів.
 3. Працюйте в одязі, який закриває всі частини тіла, щоб уникнути порізів та інших травм.

4. Свердління отворів

Правильне використання інструменту:
 1. Під час свердління отворів використовуйте тільки ті інструменти, які призначені для цього типу роботи (дриль, перфоратор з корончастим свердлом).
 2. Переконайтеся, що свердло надійно закріплене в дрилі і відповідає діаметру отвору для світильника.
 3. Свердліть отвори повільно й акуратно, щоб уникнути пошкоджень стелі та проводки.

5. Робота з проводкою

Прокладайте дроти відповідно до плану та стандартів безпеки. Уникайте перегинів і натягу проводів. Використовуйте ізоляційні матеріали для захисту проводів від пошкоджень.
З'єднуйте дроти за допомогою клем або гільз, щоб забезпечити надійний контакт. Ізолюйте всі з'єднання ізоляційною стрічкою або термоусадочною трубкою, щоб запобігти коротким замиканням.

6. Встановлення та перевірка світильників

Вставте світильники в підготовлені отвори і надійно закріпіть їх за допомогою монтажних затискачів або пружин. Переконайтеся, що світильники щільно прилягають до стелі та не випадають.
Увімкніть електрику і перевірте роботу всіх світильників. Переконайтеся, що вони функціонують правильно і немає іскріння або інших несправностей.
Якщо виявлено будь-які проблеми, негайно вимкніть електрику та усуньте несправності.

Висновок

Дотримання техніки безпеки під час монтажу точкових вбудованих світильників є запорукою успішної та безпечної установки. Ретельна підготовка, використання захисних засобів, правильна робота з інструментами та проводкою, а також уважна перевірка всіх з'єднань допоможуть уникнути нещасних випадків і забезпечити довгу та безпечну роботу вашої системи освітлення.

Рекомендації з догляду за врізними точковими світильниками від експертів Elekomp

Догляд за освітлювальними приладами цього типу відіграє важливу роль у підтримці їхньої працездатності та естетичного вигляду протягом тривалого часу. В останньому розділі нашої статті розглянемо основні рекомендації щодо догляду за цими приладами, щоб вони служили надійно і довго. Зазначимо, що вбудовані точкові світильники розміри можуть мати найрізноманітніші, але за умови правильного створення проєкту, ви зможете домогтися гармонійної атмосфери в приміщенні.

Регулярне очищення

Одним із ключових аспектів догляду за врізними точковими світильниками є регулярне очищення від пилу та бруду.
Для очищення світильників від пилу рекомендується використовувати м'яку суху тканину або м'яку щітку. Це допомагає уникнути пошкодження поверхні світильника.
Не використовуйте абразивні або хімічні засоби для очищення світильників, оскільки вони можуть пошкодити покриття або матеріал світильника.

Перевірка на наявність пошкоджень

Періодично оглядайте світильники на наявність ушкоджень, особливо якщо вони встановлені в місцях з високою вологістю або схильні до механічних впливів.
Якщо помітні ознаки корозії або окислення, необхідно негайно вжити заходів для їх усунення або заміни світильника.

Підтримка світлової ефективності

Щоб зберегти високу світлову ефективність врізних точкових світильників, слід враховувати такі аспекти:
 • правильна експлуатація: уникайте тривалого перебування увімкнених світильників без необхідності. Це допомагає скоротити знос ламп і збільшити їхній термін служби;
 • регулярна заміна ламп: залежно від типу ламп, регулярно перевіряйте і замінюйте їх відповідно до рекомендацій виробника.

Дбайливе поводження під час прибирання приміщення

При прибиранні приміщення, де встановлені врізні точкові світильники, слід дотримуватися обережності:
 • уникайте ударів і механічних пошкоджень: не б'ють і не зіштовхують світильники під час прибирання меблів або підлоги;
 • не допускайте потрапляння вологи: переконайтеся, що під час прибирання не потрапляє вода або інші рідини на світильники, особливо якщо вони не призначені для використання в умовах підвищеної вологості.

Регулярна перевірка електричних з'єднань

Регулярно перевіряйте проводку і з'єднання, щоб уникнути можливих коротких замикань або зниження ефективності світильників.
Дотримуючись цих рекомендацій щодо догляду за врізними точковими світильниками, ви забезпечите довговічність і надійність роботи вашої системи освітлення.

На завершення

На таку послугу, як встановлення точкових світильників у натяжну стелю, ціна може бути достатньою високою. Однак, якщо у вас є хоча б невеликий досвід роботи з електричними приладами, необхідний набір інструментів і наша докладна інструкція, ви зможете самостійно виконати монтаж.
Якщо вам необхідно замовити надійні та перевірені освітлювальні прилади цього типу або витратні матеріали, комплектуючі до них, у каталозі інтернет-магазину Elecomp представлені вироби від таких брендів, як:
 • AQForm;
 • Astro;
 • AZzardo;
 • Elekomp Pro;
 • Imperium Light;
 • Italux;
 • Kanlux;
 • Labra;
 • MarkSlojd Швеція;
 • Nordlux;
 • Nowodvorski;
 • PP Design;
 • Zuma Line та інші.
Консультанти магазину допоможуть зорієнтуватися в асортименті і підібрати пристрої під ваші вимоги і фінансові можливості. Доставка здійснюється в усі регіони України, в яких працюють представництва транспортних служб.
Крім того, менеджери готові надати необхідну консультативну підтримку, якщо у вас виникнуть питання щодо встановлення або подальшого обслуговування освітлювальних приладів. Впевнені, ви залишитеся задоволені рівнем обслуговування, якістю продукції та прийнятними цінами на всі види продукції для освітлення.
Товар успішно доданий до кошика
+

Якщо ви знайшли помилку або неточність, будь ласка, повідомте нам про це.

Дякуємо! Ми отримали Ваше повідомлення і виправимо помилку незабаром.

Файл не обрано