Конфігуратор
Замовити зворотній дзвінок:
093 519 15 15

Рекомендації зі встановлення накладних точкових світильників від експертів Elecomp

Один з найпоширеніших освітлювальних приладів, що використовується в приміщеннях різного типу - світильник стельовий точковий накладний. Такі моделі забезпечують як основний, так і акцентний світловий потік. Серед переваг - можливість установки в будь-які поверхні, незалежно від типу матеріалу. Освітлювальний прилад відносно легко монтується в гіпсокартон, бетонне покриття, пластик, деревину тощо.
Однак робота з електрикою передбачає наявність певних навичок і знань, які допоможуть у забезпеченні дійсно безпечного встановлення. Якщо ви раніше ніколи не займалися подібною роботою, то краще відразу звернутися за допомогою до професійних майстрів. Якщо ж ви знаєте про те, як працювати з електрикою, але вам потрібна просто докладна інструкція, як встановити світильник стельовий точковий накладний, то ця стаття для вас.
Фахівці інтернет-магазину Elecomp описали весь процес монтажу, починаючи від правил вибору необхідної кількості освітлювальних приладів до перевірки правильності роботи приладу після завершення установки. Але для початку давайте розберемося, що являють собою ці моделі.
Стельові накладні світильники точкові - це тип освітлювальних приладів, які монтуються безпосередньо на поверхню стелі. На відміну від вбудованих моделей, вони не вимагають створення заглиблень або отворів у стелі, що значно спрощує процес встановлення.
Основні елементи конструкції накладних приладів містять у собі:
 1. Корпус. Зазвичай виконаний з металу або пластику, корпус служить для захисту внутрішніх компонентів світильника і створення естетичного зовнішнього вигляду.
 2. Джерело світла. Як джерело світла можуть використовуватися лампи розжарювання, галогенні лампи, світлодіоди (LED) або компактні люмінесцентні лампи. На сьогодні найбільш популярні LED-світильники завдяки їхній енергоефективності та довговічності.
 3. Розсіювач. Цей елемент відповідає за рівномірний розподіл світла і може бути виконаний з матового скла або пластику.
 4. Кріпильні елементи. Кріплення та фіксатори забезпечують надійне кріплення світильника до стелі.
Накладні стельові точкові світильники стають дедалі популярнішими в сучасних інтер'єрах з кількох причин:
Простота встановлення
Завдяки своїй конструкції, накладні світильники легко монтуються на будь-які типи стель:
 • бетонні;
 • гіпсокартонні;
 • натяжні.
Це особливо важливо для тих, хто не хоче або не може виконувати складні монтажні роботи
Естетика
Сучасні дизайнери інтер'єрів високо цінують мінімалізм і функціональність. Накладні моделі ідеально вписуються в такі концепції, пропонуючи чисті лінії і ненав'язливий зовнішній вигляд
Гнучкість використання
Ці прилади можуть використовуватися в різних приміщеннях - від ванних кімнат до віталень і офісів. Вони підходять як для загального, так і для акцентного освітлення
Енергетична ефективність
Використання LED-технологій дає змогу значно знизити споживання електроенергії. Наприклад, LED-лампи споживають на 80% менше енергії порівняно з традиційними лампами розжарювання, що дає змогу значно економити на електроенергії.
Довговічність
Термін служби сучасних світлодіодних світильників становить до 50 000 годин, що приблизно у 25 разів більше, ніж у ламп розжарювання

Завдяки своїй енергоефективності та довговічності, іншим позитивним характеристикам такі світильники стають незамінними в умовах сучасних вимог до економії ресурсів і комфорту проживання.

Відмінності установки між точковими накладними і точковими вбудованими світильниками.

Перш ніж розповісти, як виконується монтаж точкових світильників накладних, давайте розглянемо основні відмінності між встановленням накладних і вбудованих (врізних) моделей. Тут буде представлено короткий опис, більш детально про те, як закріпити накладні прилади ми розглянемо нижче.

Накладні моделі

Процес передбачає виконання таких кроків:
 1. Підготовка поверхні. Для установки не потрібно створювати отвір у стелі. Це значно спрощує підготовчі роботи.
 2. Кріплення. Освітлювальний прилад кріпиться безпосередньо до поверхні стелі за допомогою шурупів або дюбелів. Приклад: світильник з діаметром основи 150 мм і вагою 0,8 кг зазвичай потребує 2-4 кріпильних елементів.
 3. Проводка. Дроти можуть бути приховані за корпусом або в спеціальних кабельних каналах, що дає змогу уникнути прокладання проводки всередині стелі.
 4. Підключення. Після закріплення корпусу до стелі, підключаються електричні дроти до клем світильника. Наприклад, для світлодіодних моделей напруга живлення становить 220-240 В, а споживана потужність - 10-15 Вт.
Переваги у таких освітлювальних приладів такі:
 1. Простота встановлення. Монтаж накладного світильника вимагає мінімальних будівельних робіт і може бути виконаний самостійно.
 2. Універсальність. Підходить для всіх типів стель, включаючи бетонні, гіпсокартоні та натяжні стелі.
 3. Легкість заміни. У разі необхідності, накладний світильник легко демонтувати і замінити на інший.
Світильник LED точковий накладний 12 ВТ найчастіше виготовлений з міцних і надійних матеріалів. Установка займає близько 30 хвилин і не вимагає спеціальних навичок.

Вбудовані моделі

У цьому разі етапи монтажу будуть такими:
 1. Підготовка отвору. Для встановлення необхідно створити отвір у стелі. Розмір і форма отвору залежать від моделі приладу. Наприклад, для світильника діаметром 75 мм потрібен отвір діаметром 70 мм.
 2. Проводка. Кабелі мають бути прокладені всередині стелі. Це вимагає попередньої підготовки та планування системи освітлення.
 3. Кріплення. Вбудований прилад вставляється в підготовлений отвір і фіксується за допомогою спеціальних пружинних затискачів або інших кріпильних механізмів. Приклад: модель із пружинними затискачами, розрахована на товщину стелі від 1 до 25 мм.
 4. Підключення. Проводка підключається до світильника перед його встановленням в отвір. Наприклад, для моделей з LED-підсвічуванням використовується драйвер, що забезпечує стабілізовану напругу.
Переваги у таких моделей:
 1. Естетика. Вбудовувані освітлювальні прилади не виступають за межі стелі, створюючи більш акуратний і сучасний вигляд.
 2. Економія простору. Такі моделі ідеально підходять для приміщень з низькими стелями, оскільки не займають додаткового простору.
 3. Рівномірне освітлення. Вбудовані прилади забезпечують рівномірний розподіл світла по всій площі приміщення.
Зазвичай встановлення такого приладу займає близько 1 години і вимагає базових навичок роботи з електроінструментами.

Порівняння та вибір

Зупинимося на порівняльних характеристиках, ознайомившись з якими ви зможете краще зрозуміти основні відмінності.
Тип стелі
Накладні світильники підходять для всіх типів стель, включно з бетонними і натяжними.
Вбудовані світильники краще підходять для гіпсокартонних стель або стель з можливістю створення отворів.
Естетичні уподобання
Накладні моделі більш помітні, але можуть бути декоративним елементом.
Вбудовані прилади менш помітні, створюють мінімалістичний зовнішній вигляд.
Простота встановлення
Накладні прилади - встановлення простіше і швидше, не вимагає спеціальних інструментів.
Вбудовувані моделі вимагають більше часу і підготовки, включно зі створенням отворів і прокладанням дротів усередині стелі.

Вибір між накладними і вбудованими точковими світильниками залежить від безлічі факторів, серед яких:
 • тип стелі;
 • естетичні уподобання;
 • рівень будівельних навичок.
Накладні моделі простіші в установці і підходять для більшості стель, тоді як вбудовувані - забезпечують більш сучасний і акуратний зовнішній вигляд. Важливо враховувати всі ці аспекти, щоб вибрати оптимальне рішення для вашого інтер'єру.

Як правильно розрахувати і розташувати накладні точкові світильники

У цьому розділі ми детально розглянемо особливості розташування освітлювальних приладів у приміщеннях різного призначення. Також зупинимося на принципах розрахунку потрібної кількості. Інформація допоможе вам зрозуміти, як правильно встановити світильники точкові накладні стельові світлодіодні.

Загальні принципи розміщення

Точкові світильники є важливою частиною сучасного інтер'єру, даючи змогу створити якісне і функціональне освітлення. Правильне розташування цих освітлювальних приладів відіграє ключову роль у забезпеченні комфорту та естетичності простору.
Основні принципи розміщення:
 1. Рівномірне освітлення. Світильники мають бути розташовані таким чином, щоб освітлювати всі ділянки приміщення без створення тіней.
 2. Зонування. Розміщення освітлювальних приладів має враховувати функціональні зони приміщення (робоча зона, зона відпочинку тощо).
 3. Естетика. Світильники мають гармонійно вписуватися в загальний дизайн інтер'єру.

Розрахунок потрібної кількості

Якщо у вас є накладні точкові світильники, монтаж їх потрібно виконувати відповідно до розрахунку потрібної кількості освітлювальних приладів. На кінцеву цифру впливає кілька факторів:
 • площа приміщення;
 • висота стін;
 • природне світло (залежно від розмірів вікон, розташування будинку);
 • інші джерела світла (якщо вони присутні або передбачені проєктом).
Площа приміщення - це один із головних чинників, що визначають кількість освітлювальних приладів. Чим більша площа, тим більше світильників потрібно для рівномірного освітлення. Наприклад, для кімнати площею 20 м² потрібно більше світильників, ніж для кімнати площею 10 м².
Наведемо приклад. Для стандартної кімнати в 20 м² за середньої яскравості світильників 800 люмен можна використовувати формулу:
N = A × L/ F
де:
 • N - кількість світильників;
 • A - площа приміщення в квадратних метрах;
 • L - необхідна освітленість у люксах (зазвичай для житлових приміщень це 150-200 люкс);
 • F - світловий потік одного світильника в люменах.
Наприклад, для кімнати 20 м² за необхідної освітленості 200 люкс і світлового потоку одного світильника 800 люмен розрахунок кількості буде таким:
N = 20 × 200/ 800 = 5
Висота стель також впливає на кількість. При високих стелях освітлювальні прилади потрібно розміщувати частіше, щоб світло рівномірно розподілялося по всьому об'єму кімнати.
Наприклад, для кімнати з висотою стель 3 метри знадобиться більше світильників, ніж для кімнати з висотою стель 2,5 метри, оскільки освітлювальні прилади буде розташовано далі від поверхні, яку потрібно освітлювати.
Природне світло, що надходить через вікна, значно зменшує потребу в штучному освітленні. Що більше вікон і що краще їх розташування, то менше світильників знадобиться. Якщо в кімнаті два великих вікна, розташованих на південній стороні, природне світло може забезпечити до 50% необхідної освітленості в денний час. Це означає, що кількість штучних джерел світла можна зменшити на 50%.
Додаткові джерела світла, такі як настільні лампи, бра і торшери, можуть знизити потребу в накладних точкових світильниках. Під час проєктування освітлення потрібно враховувати їхню потужність і розташування. Якщо в кімнаті вже передбачено використання торшерів потужністю по 400 люмен кожен, це може компенсувати потребу в одному або двох накладних світильниках.
Для визначення необхідної кількості накладних точкових світильників на квадратний метр можна використовувати таку формулу:
N=  (A × L− E ест − E доп)/F
де:
 • N - кількість світильників;
 • A - площа приміщення в квадратних метрах;
 • L - необхідна освітленість у люксах;
 • E ест - освітленість, що забезпечується природним світлом (у люксах);
 • E доп - освітленість, що забезпечується додатковими джерелами світла (у люксах);
 • F - світловий потік одного світильника в люменах.
Для прикладу розрахуємо кількість світильників для кімнати площею 20 м² з висотою стель 2,7 метра, двома великими вікнами та додатковими джерелами світла:
 • Площа приміщення A = 20 м².
 • Необхідна освітленість L = 200 люкс.
 • Природне освітлення Еест = 100 люкс (50% від загальної освітленості).
 • Додаткове освітлення Едоп = 50 люкс.
 • Світловий потік одного світильника F = 800 люмен.
Підставляємо значення у формулу:
N = (20 × 200 − 100 − 50) / 800 = (4000 − 150) / 800 = 3850 / 800 ≈5
Таким чином, для цього приміщення буде потрібно близько 5 накладних точкових світильників.
Під час планування освітлення важливо враховувати площу приміщення, висоту стель, кількість і розташування вікон, а також додаткові джерела світла. Використовуючи наведену формулу, ви зможете точно розрахувати необхідну кількість накладних точкових світильників для створення комфортного і функціонального освітлення.

Кількість світильників для кімнат різного типу

У таблиці наведено загальні рекомендації щодо кількості використовуваних освітлювальних приладів у приміщеннях різного типу:
 • у вітальні;
 • на кухні;
 • у спальні;
 • у ванній кімнаті;
 • у коридорі;
 • у кабінеті.
Якщо плануєте монтувати точкові накладні світлодіодні світильники для стель і вам необхідно розуміти загальну кількість освітлювальних приладів, скористайтеся формулою з попереднього розділу.
Вітальня
Центральне освітлення. Точкові світлодіодні світильники накладні встановлюються в центрі кімнати. Для кімнати площею 20 м² рекомендується використовувати 4-6 світильників потужністю 10-12 Вт кожен.
Акцентне освітлення. Використовуйте накладні моделі для підсвічування картин, полиць та інших декоративних елементів. Наприклад, світильник потужністю 7 Вт з вузьким кутом розсіювання світла ідеально підійде для виділення творів мистецтва
Кухня
Робоча зона. Розмістіть накладні поворотні точкові світильники для кухні над робочими поверхнями, такими як стільниці та плита. Рекомендується використовувати моделі потужністю 10-15 Вт зі спрямованим світлом.
Обідня зона. Для обіднього столу використовуйте один або кілька накладних приладів, розташованих прямо над столом. Потужність має бути близько 8-10 Вт.
Ванна кімната
Основне освітлення. Встановіть прилади рівномірно по всій площі ванної кімнати. Для приміщення площею 6 м² підійде 2-3 світильники потужністю 7-10 Вт.
Дзеркало. Розмістіть світильники по обидва боки від дзеркала на рівні очей, щоб забезпечити рівномірне освітлення обличчя. Для цього підійдуть моделі потужністю 5-7 Вт.
Спальня
Основне освітлення. Розмістіть світильники точкові накладні квадратні по периметру стелі, щоб створити м'яке розсіяне освітлення. Для кімнати площею 15 м² рекомендується використовувати 6-8 світильників потужністю 7-9 Вт кожен.
Приліжкова зона. Використовуйте освітлювальні прилади з регульованим напрямком світла для читання. Світильники потужністю 5-7 Вт будуть досить яскравими для цієї мети
Кабінет
Робоча зона. Розмістіть освітлювальні прилади над робочим столом із кроком 60-80 см. Потужність світильників має бути 10-12 Вт для створення яскравого робочого освітлення.
Полиці та шафи. Використовуйте світильники для підсвічування полиць і шаф, забезпечуючи зручність та естетичний вигляд. Рекомендована потужність - 5-7 Вт
Коридор
Основне освітлення. Встановіть світильники точкові накладні діаметр 85 уздовж коридору з кроком 1,5-2 метри. Для коридору довжиною 5 метрів підійде 3-4 світильники потужністю 7-10 Вт.
Декоративне освітлення. Використовуйте прилади для підсвічування стін і декоративних елементів, створюючи затишну атмосферу. Потужність таких світильників може бути 3-5 Вт

Стилі інтер'єру

Накладні точкові світильники є універсальним елементом освітлення, який може бути використаний в інтер'єрах найрізноманітніших стилів. Вони не тільки забезпечують якісне освітлення, а й слугують важливою частиною дизайну інтер'єру. Наведемо опис кількох стилів інтер'єрів і рекомендації щодо використання описуваних освітлювальних приладів.

Сучасний стиль

Накладні точкові світильники відмінно підходять для створення акцентного освітлення в сучасній вітальні. Вони можуть бути використані для виділення окремих зон, таких як зона відпочинку або куточок для читання. У сучасних інтер'єрах часто використовуються світильники з мінімалістичним дизайном і металевими елементами.
На кухні в сучасному стилі накладні точкові світильники можна розмістити над робочими поверхнями та обіднім столом. Це забезпечує достатнє освітлення для готування і прийому їжі. Популярні моделі для кухні включають світильники з LED-лампами, які забезпечують яскраве та енергоефективне освітлення.

Скандинавський стиль

У спальні скандинавського інтер'єру, який характеризується світлими тонами і мінімалізмом, накладні точкові світильники можна використовувати для створення м'якого, розсіяного світла. Такі освітлювальні прилади можуть бути розміщені над ліжком або по периметру кімнати, щоб створити затишну атмосферу.
Ванна в скандинавському стилі вимагає яскравого і функціонального освітлення. Накладні точкові світильники можна встановити над дзеркалом і в зонах з підвищеною вологістю, вибираючи моделі з відповідним захистом IP44 або вище.

Лофт

В інтер'єрі вітальні в стилі лофт накладні точкові світильники часто використовуються для створення індустріального акценту. Вони можуть бути встановлені на стелі з відкритими балками або на цегляних стінах, підкреслюючи брутальність і функціональність простору.
У кухні стилю лофт накладні моделі можна розмістити над островом або робочою поверхнею, забезпечуючи яскраве і спрямоване освітлення. Обирайте світильники з металевими та чорними елементами, щоб підкреслити індустріальний стиль.

Класичний стиль

У класичному інтер'єрі вітальні накладні точкові світильники можуть використовуватися для підсвічування картин, дзеркал або інших декоративних елементів. Вони мають бути виконані в елегантному дизайні, з використанням матеріалів, таких як бронза або латунь.
У спальні класичного стилю накладні точкові світильники можна встановити над ліжком або по периметру кімнати для створення м'якого і затишного освітлення. Обирайте світильники з декоративними елементами і теплими тонами світла.

Хай-тек

В інтер'єрі хай-тек у кабінеті накладні моделі можна використовувати для створення сучасного і технологічного освітлення. Вони можуть бути встановлені в стелю з гіпсокартону або на металеві конструкції, забезпечуючи яскраве і функціональне світло.
У ванній кімнаті стилю хай-тек накладні освітлювальні можна розмістити над дзеркалом і в душовій зоні. Обирайте моделі з високим рівнем захисту від вологи та функціональними характеристиками, такими як регулювання яскравості та кольору світла.
Тепер переходимо до прикладів розрахунків і докладних рекомендацій щодо кількісного розміщення освітлювальних приладів у приміщеннях різного типу.

Інструменти, необхідні для монтажу точкових накладних світильників

Встановлення освітлювальних приладів передбачає використання спеціалізованих інструментів, які забезпечать безпечну і якісну установку. У цьому розділі нашої статті фахівці інтернет-магазину Елеком розповідають, які основні інструменти знадобляться, їхнє призначення, особливості роботи з ними, а також приклади перевірених марок і моделей.

Викрутка

Викрутка використовується для затягування і ослаблення гвинтів і болтів, необхідних при кріпленні освітлювальних приладів до стелі. Якщо плануєте встановити світильник точковий накладний LED, без цього інструменту не обійтися.
Важливо вибирати викрутки з магнітним наконечником, щоб утримувати гвинти на місці, і ергономічною ручкою для зручності використання.
Перевірені марки та моделі:
 • Wiha 302 - модель із магнітним наконечником та ергономічною ручкою.
 • Wera Kraftform - надійна викрутка з високою якістю сталі та зручною ручкою.

Дриль

Дриль використовується для свердління отворів у стелі для кріплення освітлювальних приладів. Встановлюєте ви світильники накладні точкові діаметр 85 або інші моделі, без цього інструменту не обійтися.
Краще використовувати ударний дриль для роботи з бетонними і цегляними стелями. Регулювання швидкості свердління дозволяє точно працювати з різними матеріалами.
Перевірені марки та моделі:
 • Bosch GSB 13 RE - компактний ударний дриль із регульованою швидкістю.
 • Makita HP1630 - потужна та надійна модель із функцією удару.

Вимірювальна стрічка (рулетка)

Вимірювальна стрічка використовується для точного вимірювання відстаней і визначення місць для установки. Особливості, якщо монтуються точкові світильники накладні під натяжні стелі.
Важливо вибирати рулетку з чіткими поділками і механізмом блокування стрічки для зручності вимірювань.
Перевірені марки та моделі:
 • Stanley PowerLock - надійна рулетка з міцним корпусом і зручним механізмом блокування.
 • Komelon SL2825 - модель із нейлоновою стрічкою та ергономічним корпусом.

Рівень

Рівень необхідний для перевірки горизонтальності та вертикальності установки. Використовуючи цей інструмент, ви зможете розмістити точкові світильники накладні 32 вт максимально рівно і правильно.
Зверніть увагу, що цифрові рівні забезпечують більш точні вимірювання і можуть мати додаткові функції, такі як підсвічування і звуковий сигнал.
Перевірені марки та моделі:
 • Stabila 196-2 - професійний рівень із високою точністю та міцністю.
 • Bosch GIM 60 - цифровий рівень зі зручним дисплеєм і функцією збереження вимірювань.

Кусачки

Кусачки використовуються для обрізки дротів і кабелів під час підключення освітлювальних приладів.
Вибирайте кусачки з ізольованими ручками для безпеки під час роботи з електричними проводами. У такому разі встановлення подвійних накладних точкових світильників пройде максимально безпечно.
Перевірені марки і моделі:
 • Knipex 70 06 160 - високоякісні кусачки з ізольованими ручками.
 • Wiha 268 - модель з оптимальною геометрією ріжучих крайок і ергономічною ручкою.

Ізолента

Ізоляційна стрічка використовується для ізоляції з'єднань проводів та електричних контактів. Краще використовувати ізоляційну стрічку з якісного матеріалу, стійкого до температурних змін і механічних пошкоджень.
Перевірені марки та моделі:
 • 3M Scotch Super 33+ - професійна ізоляційна стрічка з високою стійкістю до зовнішніх впливів.
 • Tesa 53988 - надійна ізоляційна стрічка з відмінними ізоляційними властивостями.

Пасатижі

Пасатижі використовуються для захоплення, згинання та обтискання проводів і кабелів. У такому разі, встановлюючи світильники точкові накладні для ванної або для іншого приміщення, ви досягнете максимальної зручності роботи.
Пасатижі з ізольованими ручками забезпечують безпеку під час роботи з електричними компонентами.
 • Knipex 03 02 180 - високоякісні пасатижі з ізольованими ручками.
 • Wiha 328 - модель з ергономічними ручками і міцними губками.
Правильний вибір інструментів для монтажу точкових накладних світильників забезпечує якісну і безпечну установку. Викрутка, дриль, вимірювальна стрічка, рівень, кусачки, ізоляційна стрічка і пасатижі - це основні інструменти, які знадобляться для роботи. Обираючи перевірені марки та моделі, ви можете бути впевнені в надійності та довговічності вашого інструменту, що значно полегшить процес монтажу світильників.

Монтаж накладних точкових світильників: покрокова інструкція

Якщо у вас є точковий накладний світильник, встановлення передбачає кілька послідовних етапів:
 • планування;
 • підготовка;
 • установка;
 • розподіл проводів;
 • створення отворів;
 • під'єднання;
 • закріплення.
Інформація буде корисна тим, хто вже має досвід поводження з електропроводкою і хоче виконати всі роботи самостійно. Якщо ви ніколи раніше не працювали з електрикою, не використовували інструменти, то настійно рекомендуємо звернутися по допомогу до професіоналів.

Планування

Планування перед монтажем є ключовим етапом, який забезпечує ефективне і безпечне освітлення приміщення. У цьому процесі важливо враховувати безліч чинників, таких як розподіл світла, висота стель, призначення приміщень і технічні характеристики світильників.

Визначення мети освітлення

Перший крок у плануванні - це визначення цілей освітлення. Необхідно вирішити, яку функцію виконуватимуть світильники в кожному конкретному приміщенні:
 • основне освітлення: рівномірний розподіл світла по всьому простору;
 • акцентне освітлення: виділення певних зон або об'єктів, таких як картини, меблі, архітектурні елементи;
 • функціональне освітлення: освітлення робочих зон, наприклад, кухонних поверхонь, столів, читання тощо.

Вимірювання площі та висоти приміщення

Для точного планування необхідно виміряти площу і висоту кожного приміщення. Це допоможе визначити кількість і потужність світильників, необхідних для якісного освітлення.
Рекомендується використовувати такі норми освітленості:
 1. Вітальня і спальня: 150-200 люкс.
 2. Кухня та робочі зони: 300-500 люкс.
 3. Ванна кімната: 200-300 люкс.

Аналіз природного освітлення

Рівень природного освітлення суттєво впливає на кількість і розташування штучних світильників.
Оцініть розмір і розташування вікон, а також орієнтацію будинку щодо сторін світу. У приміщеннях з великою кількістю природного світла можна зменшити кількість освітлювальних приладів або використовувати моделі з регульованою яскравістю.

Розташування світильників

Визначте оптимальне розташування приладів для рівномірного освітлення.
Важливо враховувати:
 • відстань між світильниками: для рівномірного освітлення прилади розміщуються на відстані 1,5-2 метрів один від одного;
 • розташування відносно стін: світильники мають бути розміщені на відстані не менше 0,5 метра від стін, щоб уникнути тіньових зон;
 • висота встановлення: для стандартних стель заввишки 2,5-3 метри рекомендується встановлення приладів на висоті 2,2-2,5 метра.

Вибір світильників

Підбір освітлювальних приладів здійснюється виходячи з їхніх технічних характеристик і дизайну. Важливо звернути увагу на такі особливості:
 • потужність: світильники з LED-лампами потужністю 5-10 Вт забезпечують досить яскраве світло й економічні в експлуатації.
 • кут розсіювання світла: для загального освітлення вибирайте моделі з широким кутом розсіювання (120-150 градусів), для акцентного - з вузьким (30-60 градусів);
 • дизайн і стиль: освітлювальні прилади повинні гармонійно вписуватися в інтер'єр і відповідати його стилю.

Розробка схеми електричних підключень

Перед монтажем необхідно розробити детальну схему електричних підключень. Включіть до неї:
 • розташування світильників і вимикачів;
 • маршрути прокладання кабелів;
 • місце встановлення розподільних коробок і трансформаторів (якщо необхідно).

Підготовка інструментів і матеріалів

Для монтажу знадобляться такі інструменти та матеріали:
 1. Дриль і свердла: для створення отворів у стелі.
 2. Викрутка: для закріплення світильників.
 3. Вимірювальна стрічка: для точного вимірювання відстаней.
 4. Рівень: для перевірки горизонтальності установки.
 5. Кусачки і пасатижі: для роботи з проводами.
 6. Ізолента: для ізоляції з'єднань проводів.
 7. Кабелі та клеми: для електричних підключень.

Приклад планування освітлення

Розглянемо приклад планування освітлення у вітальні площею 25 м² з висотою стель 2,7 метра. Для основного освітлення виберемо світлодіодні світильники потужністю 8 Вт кожен із кутом розсіювання 120 градусів.
 1. Визначення мети освітлення: основне та акцентне освітлення.
 2. Вимірювання площі та висоти: площа 25 м², висота 2,7 метра.
 3. Аналіз природного освітлення: одне велике вікно на південній стороні.
 4. Розташування світильників: 6 світильників, розташованих на відстані 1,8 метра один від одного і 0,6 метра від стін.
 5. Вибір світильників: світлодіодні світильники потужністю 8 Вт із кутом розсіювання 120 градусів.
 6. Розробка схеми підключень: схема включає розподільну коробку і кабелі, що прокладаються по стелі.
 7. Підготовка інструментів і матеріалів: дриль, викрутка, вимірювальна стрічка, рівень, кусачки, пасатижі, ізоляційна стрічка, кабелі, клеми.
Правильне планування перед монтажем накладних точкових світильників забезпечує якісне і функціональне освітлення приміщень.

Підготовка

У вас може бути 60 вт точковий накладний світильник або освітлювальний прилад іншої потужності. Щоб монтаж був максимально правильним, важливим є не тільки планування, а й підготовка до робіт.
Спочатку проводиться вимірювання і розмітка. Для цього використовуйте рулетку для вимірювання розмірів кімнати. Це допоможе правильно розрахувати кількість і розташування світильників.
За допомогою лазерного рівня і маркера відзначте місця, де будуть встановлені світильники. Слідкуйте за тим, щоб відстань між світильниками була рівномірною (зазвичай 1,5-2 метри), і вони розташовувалися на відстані не менше 0,5 метра від стін.
Обов'язковою є перевірка електропроводки. Перед початком робіт переконайтеся, що проводка в приміщенні відповідає вимогам безпеки і здатна витримувати навантаження. Це особливо важливо для старих будинків. Перед монтажем обов'язково вимкніть електрику на щитку. Це запобіжить ризику ураження електричним струмом.
Процес підготовки місця для монтажу включає в себе такі кроки:
 1. Очищення робочої зони. Переконайтеся, що робоча зона вільна від зайвих предметів. Це забезпечить безпеку і зручність роботи.
 2. Підготовка сходів або драбини. Якщо стеля висока, використовуйте стійкі сходи або драбину. Переконайтеся, що вона встановлена на рівній поверхні.
Також проводиться перевірка і підготовка світильників. Огляньте всі світильники на наявність пошкоджень. Переконайтеся, що всі кріпильні елементи та деталі на місці. Якщо світильники потребують попередньої збірки, виконайте її згідно з інструкцією виробника.
Проводиться розробка схеми електричних підключень, яка міститиме розташування світильників, маршрути прокладання кабелів і місця встановлення розподільних коробок. Обов'язково врахуйте особливості конструкції стелі та стін, а також наявність інших елементів інтер'єру, які можуть вплинути на монтаж.
Перед початком монтажу ще раз перевірте всі інструменти та матеріали, переконайтеся, що все необхідне знаходиться під рукою. Переконайтеся, що всіх заходів безпеки дотримано, і у вас є доступ до основного вимикача електрики на випадок екстреної ситуації.

Розподіл проводів

Правильний розподіл дротів перед монтажем накладних точкових світильників - це ключовий етап, який забезпечує безпечне та ефективне функціонування системи освітлення. Дотримуючись наших рекомендацій, ви зможете виконати монтаж якісно і безпечно.

Планування системи електропроводки

Почніть із розроблення докладної схеми освітлення, що включає розміщення всіх світильників і маршрути прокладання дротів. Враховуйте такі моменти:
 1. Кількість світильників: для рівномірного освітлення кімнати світильники розміщуються на відстані 1,5-2 метри один від одного.
 2. Розташування вимикачів: вони мають бути зручними для доступу та управління освітленням.
 3. Технічні параметри: Визначте, які саме світильники будуть використовуватися (потужність, тип ламп, кут розсіювання світла). Це допоможе вибрати відповідні дроти та захисні пристрої.

Вибір матеріалів та інструментів

Для накладних точкових світильників зазвичай використовують мідні дроти перетином 1,5-2,5 мм². Мідні дроти кращі через їхню високу провідність і довговічність. Використовуйте якісні розподільні коробки, щоб забезпечити надійне з'єднання проводів.
Також вам знадобляться ізолювальні матеріали - ізоляційна стрічка, термоусадочні трубки та інші матеріали для ізоляції з'єднань.

Розмітка та підготовка поверхні

 1. Розмітка місць встановлення світильників. За допомогою лазерного рівня і маркера відзначте місця, де будуть встановлені світильники. Відстань між ними має бути рівномірною.
 2. Створення отворів для проводів. Використовуйте дриль для створення отворів у стелі та стінах, через які проходитимуть дроти. Діаметр отворів має відповідати розміру дротів і захисних трубок.

Прокладання та підключення проводів

Прокладайте дроти за заздалегідь розробленими маршрутами. Переконайтеся, що вони не перетинаються з іншими комунікаціями (водопровід, вентиляція тощо).
Використовуйте кріпильні кліпси або гофровані труби для закріплення кабелів на місці. Це запобіжить їхньому зміщенню та пошкодженню.
Встановіть розподільні коробки в зручних місцях для з'єднання проводів. З'єднайте дроти згідно з розробленою схемою. Використовуйте клемники або пайку для надійного з'єднання.
Забезпечте якісну ізоляцію всіх з'єднань за допомогою ізоляційної стрічки або термоусадочних трубок. Це запобіжить коротким замиканням та іншим проблемам. Використовуйте мультиметр для перевірки цілісності проводки та відсутності коротких замикань. Це важливий етап перед підключенням до електромережі.
Наведемо приклад розподілу проводів для вітальні площею 25 м², де планується встановлення 8 накладних точкових світильників:
 1. Планування системи освітлення. Розробіть схему, що включає розміщення 8 світильників на відстані 1,8 метра один від одного.
 2. Вибір матеріалів. Використовуйте мідні дроти перетином 1,5 мм² і розподільні коробки.
 3. Підготовка робочого місця. Очистіть робочу зону і знеструмте приміщення.
 4. Розмітка та підготовка поверхні. Розмітьте місця встановлення світильників і створіть отвори для проводів.
 5. Прокладання дротів. Прокладіть дроти за розробленими маршрутами, закріпивши їх кліпсами.
 6. Підключення проводів. Встановіть розподільні коробки та з'єднайте дроти згідно зі схемою.
Правильний розподіл проводів перед монтажем накладних точкових світильників забезпечує безпеку та ефективне функціонування системи освітлення.

Створення отворів

Створення отворів для накладних точкових світильників - важливий етап підготовки до їх встановлення. Цей процес може відрізнятися залежно від типу поверхні, з якою доведеться працювати. Розглянемо, як правильно створювати отвори в різних матеріалах:
 • гіпсокартоні;
 • дереві;
 • бетоні;
 • цеглі.
Дотримуючись наших рекомендацій, ви зможете виконати це завдання якісно і безпечно.

Підготовка до роботи

Необхідні інструменти та матеріали:
 1. Дриль або перфоратор: залежно від типу поверхні.
 2. Свердла і коронки: відповідні для конкретного матеріалу.
 3. Рулетка і рівень: для точної розмітки.
 4. Маркер або олівець: для нанесення розмітки.
 5. Лазерний рівень: для забезпечення точності.
 6. Маска і захисні окуляри: для захисту від пилу і осколків.
 7. Пилосос або будівельний пилосос: для видалення пилу під час свердління.

Гіпсокартон

Гіпсокартон - один із найпоширеніших матеріалів для внутрішніх стін і стель. Він відносно м'який, що спрощує процес підготовки отворів.
Процес:
 • розмітка: використовуючи рулетку і лазерний рівень, визначте точне місце для отвору і позначте його маркером;
 • вибір інструменту: використовуйте дриль із коронкою по гіпсокартону. Діаметр коронки має відповідати розміру світильника;
 • свердління: увімкніть дриль на середню швидкість і акуратно просвердліть отвір. Тримайте інструмент рівно, щоб уникнути пошкоджень;
 • очищення: видаліть пил і осколки за допомогою пилососа.

Дерево

Дерево - матеріал, який вимагає особливої обережності під час свердління, щоб уникнути розколів і пошкоджень.
Процес:
 • розмітка: позначте місце свердління за допомогою рулетки та маркера;
 • вибір інструменту: використовуйте дриль і свердло по дереву. для великих отворів краще підійде коронка по дереву;
 • свердління: почніть свердління на низькій швидкості, поступово збільшуючи її. Це допоможе уникнути перегріву свердла і тріщин у дереві;
 • очищення: видаліть тирсу і пил.

Бетон

Бетон - один із найтвердіших матеріалів, що вимагає використання спеціальних інструментів і методів.
Процес:
 • розмітка: за допомогою лазерного рівня і маркера позначте місце для отвору;
 • вибір інструменту: використовуйте перфоратор і свердло по бетону. Для великих отворів застосовують алмазні коронки;
 • свердління: почніть свердління з використанням ударного режиму на перфораторі. Працюйте повільно й акуратно, щоб уникнути перегріву і зносу інструменту.
 • очищення: видаліть бетонний пил за допомогою пилососа.

Цегла

Цегла - міцний матеріал, але менш твердий, ніж бетон, що спрощує процес свердління.
Процес:
 • розмітка: визначте місце свердління і відзначте його маркером;
 • вибір інструменту: використовуйте дриль або перфоратор з ударним режимом і свердло по цеглі;
 • свердління: увімкніть інструмент на середню швидкість і починайте свердління, застосовуючи помірний тиск;
 • очищення: видаліть цегляний пил і осколки за допомогою пилососа.

Поради та рекомендації

Також фахівці інтернет-магазину Elecomp підготували додаткові рекомендації, які допоможуть вам під час виконання робіт:
 1. Перевірка перед свердлінням. Переконайтеся, що в місці свердління немає проводки або труб. Це можна зробити за допомогою детектора прихованих комунікацій.
 2. Використання засобів захисту. Одягайте захисні окуляри та маску, щоб захистити очі та дихальні шляхи від пилу й осколків.
 3. Поступове свердління. Починайте свердління на низькій швидкості, поступово збільшуючи її. Це допоможе уникнути перегріву інструмента і пошкодження матеріалу.
 4. Регулярне очищення. Видаляйте пил і осколки в міру свердління. Це поліпшить видимість і знизить ризик пошкоджень.

Приклад створення отворів у різних матеріалах

Розглянемо приклад створення отворів для накладних точкових світильників у кімнаті площею 20 м², де планується встановлення 6 світильників. Спочатку визначте і відзначте місця для кожного з 6 світильників з урахуванням рівномірного розподілу.
Свердління в гіпсокартоні:
 • використовуйте дриль із коронкою по гіпсокартону;
 • просвердліть 6 отворів за розміткою.
Свердління в дереві:
 • застосуйте свердло або коронку по дереву;
 • просвердліть отвори, уникаючи перегріву інструменту.
Свердління в бетоні:
 • використовуйте перфоратор з алмазною коронкою;
 • просвердліть отвори, працюючи повільно й акуратно.
Свердління в цеглі:
 • застосуйте свердло по цеглі.
 • просвердліть отвори, контролюючи швидкість і тиск.
Дотримуючись наших рекомендацій, ви зможете підготувати отвори якісно і безпечно, забезпечивши надійне кріплення світильників і довговічність системи освітлення.

Приєднання та закріплення

Для роботи знадобляться такі матеріали:
 • накладні точкові світильники;
 • дюбелі та саморізи;
 • клемники для з'єднання проводів.
Спочатку виконується підготовка світильників. Розпакуйте і перевірте їхню комплектність. Переконайтеся в наявності всіх необхідних деталей і відсутності пошкоджень. Потім встановіть лампи у світильники, якщо це не було зроблено раніше. Перевірте надійність фіксації ламп.
Тепер можна виконувати підключення проводів:
 1. Перед початком робіт переконайтеся, що електроживлення в приміщенні відключено.
 2. У підготовлених отворах під'єднайте дроти світильника до дротів живлення.
 3. Використовуйте клемники для надійного з'єднання.
 4. Перевірте правильність з'єднань: фаза до фази (зазвичай коричневий або чорний дріт), нуль до нуля (синій дріт), заземлення до заземлення (жовто-зелений дріт).
 5. Переконайтеся в надійності з'єднань та їхньої ізоляції за допомогою ізоляційної стрічки або термоусадочних трубок.
Наступний етап - фіксація світильників:
 1. Прикладіть світильник до місця встановлення і відзначте точки для кріпильних отворів за допомогою маркера.
 2. Використовуйте дриль для створення кріпильних отворів.
 3. Вставте дюбелі в просвердлені отвори.
 4. Прикладіть світильник до місця встановлення і вирівняйте його.
 5. Закріпіть світильник за допомогою саморізів, прикручуючи їх у дюбелі.
 6. Переконайтеся в надійності кріплення і відсутності люфту.
Фінальна перевірка і тестування
 1. Увімкніть електроживлення в приміщенні.
 2. Увімкніть світильники та перевірте їхню роботу.
 3. Переконайтеся, що всі світильники функціонують коректно і забезпечують рівномірне освітлення.
 4. Перевірте надійність кріплення кожного світильника.
 5. Переконайтеся, що всі кріпильні елементи зафіксовані правильно і світильники не бовтаються.
Встановлення та фіксація накладних точкових світильників - завершальний етап створення якісного та функціонального освітлення. Правильне виконання кожного кроку, від підключення проводів до фіксації світильників, забезпечує надійність і довговічність освітлювальної системи. Дотримуючись нашого покрокового керівництва, ви зможете професійно і безпечно встановити світильники, створюючи комфортне і стильне освітлення у вашому домі.

Техніка безпеки під час монтажу точкових накладних світильників

Монтаж точкових накладних світильників - це процес, що вимагає не тільки професіоналізму й акуратності, а й суворого дотримання техніки безпеки. У цій статті ми детально розглянемо основні правила безпеки, які допоможуть уникнути нещасних випадків і забезпечити якісне виконання роботи.
 1. Перед початком робіт перевірте справність усіх використовуваних інструментів: дрилі, викруток, тестерів і плоскогубців.
 2. Переконайтеся, що всі матеріали, включно з проводами та клемниками, відповідають необхідним стандартам і не мають пошкоджень.
 3. Використовуйте діелектричні рукавички для захисту від електричних ударів.
 4. Під час роботи на висоті використовуйте стійку драбину і переконайтеся в її надійності.
 5. Перед початком монтажних робіт обов'язково вимкніть електроживлення в приміщенні.
 6. Перевірте відсутність напруги за допомогою тестера. Це допоможе уникнути випадкових ударів струмом.
 7. Використовуйте інструменти тільки за їхнім прямим призначенням. Наприклад, викрутка повинна використовуватися для загвинчування, а не для пробивання отворів.
 8. Тримайте інструменти в справному стані. Замінюйте зношені або пошкоджені деталі своєчасно.
 9. Під час свердління отворів для світильників використовуйте захисні окуляри та маску, щоб уникнути потрапляння пилу в очі та дихальні шляхи.
 10. Переконайтеся у відсутності прихованих проводів і труб у місці свердління. Для цього можна використовувати детектор прихованих комунікацій.
 11. Під час з'єднання проводів використовуйте тільки якісні клемники. Не допускайте скручування проводів без клемників.
 12. Переконайтеся в надійності ізоляції всіх з'єднань за допомогою ізоляційної стрічки або термоусадочних трубок.
 13. Використовуйте кольорове маркування проводів: фаза - коричневий або чорний дріт, нуль - синій дріт, заземлення - жовто-зелений дріт. Слідкуйте за правильністю підключення фазних, нульових і заземлювальних проводів.
 14. Прикручуйте світильники до поверхні з використанням дюбелів і саморізів, які підходять для типу матеріалу (бетон, гіпсокартон, дерево).
 15. Переконайтеся в надійності кріплення світильників, щоб унеможливити їхнє падіння і пошкодження.
 16. Після встановлення кожного світильника перевіряйте його фіксацію на стійкість. Світильник не повинен бовтатися або нахилятися.
 17. Після завершення всіх робіт увімкніть електроживлення і перевірте роботу кожного світильника.
 18. Переконайтеся, що всі світильники функціонують коректно і забезпечують рівномірне освітлення.
Дотримання техніки безпеки під час монтажу точкових накладних світильників - це не просто рекомендація, а необхідна умова для забезпечення безпеки та якості роботи. Дотримуючись наведених вище правил, ви зможете уникнути нещасних випадків, зберегти здоров'я і забезпечити надійне функціонування освітлювальної системи. Пам'ятайте, що безпека завжди має бути на першому місці.

Рекомендації з догляду за накладними точковими світильниками від експертів Elekomp

Для того щоб освітлювальні прилади служили довго і зберігали свій первісний вигляд, необхідно регулярно здійснювати догляд за ними. Експерти компанії Elekomp підготували низку рекомендацій щодо догляду за накладними точковими світильниками.

Основні аспекти догляду

1.Регулярне очищення.
Чому це важливо. Пил і бруд можуть накопичуватися на поверхні світильників, знижуючи їхню світлову віддачу і погіршуючи зовнішній вигляд.
Як чистити:
 • вимкніть світильники: перед початком очищення завжди відключайте освітлювальні прилади від мережі;
 • використовуйте м'яку тканину: протирайте прилади м'якою сухою тканиною, а для більш стійких забруднень використовуйте злегка зволожену тканину.
 • уникайте абразивних засобів: не використовуйте абразивні засоби для чищення або жорсткі щітки, щоб уникнути подряпин на поверхні світильників.
2.Перевірка і заміна ламп.
Чому це важливо. Своєчасна заміна джерел світла забезпечує стабільне освітлення і запобігає перевантаженню в електричній мережі.
Як перевіряти і замінювати:
 • регулярна перевірка: періодично перевіряйте роботу всіх світильників. Якщо лампа блимає або не горить, її необхідно замінити;
 • вибір правильної лампи: використовуйте джерела світла, рекомендовані виробником світильника. Переконайтеся, що потужність лампи відповідає допустимим значенням;
 • заміна лампи: відключіть світильник від мережі, дайте лампочці охолонути, а потім акуратно замініть її на нову.
3.Огляд і обслуговування електричних з'єднань.
Чому це важливо. Несправні електричні з'єднання можуть бути причиною коротких замикань та інших аварійних ситуацій.
Як проводити огляд і обслуговування:
 • перевірка з'єднань: регулярно оглядайте всі з'єднання проводів і переконайтеся, що вони не ослаблені, не мають видимих пошкоджень.
 • зміцнення з'єднань: за необхідності підтягніть кріплення та ізолюйте оголені ділянки проводів.

Специфічні рекомендації для різних типів приміщень

Консультанти компанії Елекомп підготували для вас поради щодо догляду за освітлювальними приладами в кімнатах різного типу.
Вітальня:
 • враховуючи, що світильники у вітальні часто мають декоративні елементи, приділяйте увагу їхній чистоті.
 • використовуйте лампи з теплим світлом для створення затишної атмосфери.
Кухня:
 • світильники на кухні схильні до впливу жиру і вологи. Регулярно протирайте їх і використовуйте спеціальні засоби для чищення для видалення жирових плям;
 • встановлюйте лампи з високою світловіддачею для забезпечення гарної видимості на робочій поверхні.
Ванна кімната:
 • переконайтеся, що світильники мають достатній ступінь вологозахисту (наприклад, IP44 і вище);
 • протирайте світильники від конденсату і води, щоб уникнути корозії.
Правильний догляд за накладними точковими світильниками - це запорука їхньої довгої та безперебійної роботи. Дотримуючись рекомендацій експертів компанії Elekomp, ви зможете забезпечити надійне і якісне освітлення у вашому будинку, а також зберегти естетичний вигляд світильників на довгі роки. Регулярне очищення, своєчасна заміна ламп і перевірка електричних з'єднань допоможуть уникнути неприємностей і продовжити термін служби ваших освітлювальних приладів.

Поширені поломки накладних точкових світильників і як їх уникнути

У цьому розділі ми розглянемо найпоширеніші проблеми і поломки, які характерні для освітлювальних приладів цього типу, і запропонуємо способи їх запобігання.

Перегорілі лампочки

Причини:
 • використання ламп низької якості;
 • перепади напруги в мережі;
 • неправильний вибір потужності лампи.
Як уникнути:
 1. Якість ламп. Використовуйте лампочки від перевірених виробників. Наприклад, Philips або Osram.
 2. Стабілізатор напруги. Встановіть стабілізатор напруги для захисту від перепадів.
 3. Відповідність потужності. Вибирайте джерела світла, потужність яких відповідає рекомендаціям виробника світильника. Наприклад, якщо рекомендовано 60 Вт, не ставте лампи потужністю 100 Вт.

Поганий контакт у патроні

Причини:
 • окислення контактів;
 • неправильне встановлення лампи.
Як уникнути:
 1. Чистота контактів. Періодично очищайте контакти в патроні від оксидів і забруднень.
 2. Правильне встановлення. Переконайтеся, що лампа вставлена щільно і правильно.

Несправність проводки

Причини:
 • неякісна ізоляція проводів;
 • механічні пошкодження проводки.
Як уникнути:
 1. Якість проводів. Використовуйте дроти з хорошою ізоляцією і такі, що відповідають стандартам.
 2. Встановлення проводки. Уникайте надмірних вигинів і механічних навантажень на проводку.

Поломка вимикача

Причини:
 • знос контактів;
 • неякісні матеріали вимикача.
Як уникнути:
 1. Якісні вимикачі. Встановлюйте вимикачі від надійних виробників.
 2. Регулярна перевірка. Періодично перевіряйте стан вимикачів і замінюйте їх за необхідності

Перегрів світильника

Причини:
 • неправильний вибір лампи;
 • неправильне розміщення світильника.
Як уникнути:
 1. Вибір лампи. Використовуйте енергозберігаючі лампи, такі як LED, які виділяють менше тепла.
 2. Розміщення. Переконайтеся, що світильник встановлений на достатній відстані від стін та інших предметів для забезпечення хорошої вентиляції.
Накладні точкові світильники - це функціональні та естетично привабливі елементи інтер'єру, які за умови правильної експлуатації та догляду можуть служити довгі роки. Дотримання простих рекомендацій щодо запобігання поломок і регулярне технічне обслуговування допоможуть вам уникнути багатьох проблем і насолоджуватися якісним освітленням вашого будинку. Пам'ятайте, що надійність і довговічність світильників залежать від вашої уваги до деталей і своєчасних профілактичних заходів.

Співпраця з компанією Elecomp

Якщо ви хочете купити надійні та сучасні накладні точкові світильники, звертайтеся в інтернет-магазин Elecomp. Наша компанія співпрацює з відомими європейськими брендами, серед яких:
 • Argon;
 • DFTP;
 • Elekomp Pro;
 • EMIBIG Lighting;
 • LUCIDE;
 • Nordlux;
 • Nova Luce;
 • Nowodvorski;
 • Pikart;
 • SIGMA Lighting;
 • SLV;
 • ZAMBELIS та інші.
Консультанти компанії допоможуть зорієнтуватися в розмаїтті моделей і підібрати накладний точковий світильник під ваші вимоги, особливості інтер'єру та фінансові можливості. Доставка здійснюється в усі регіони України, в яких працюють представництва транспортних служб.
Також наші менеджери готові надати необхідну консультативну підтримку не тільки в момент вибору освітлювальних приладів, а й під час подальшого встановлення або експлуатації накладних світильників.
Товар успішно доданий до кошика
+

Якщо ви знайшли помилку або неточність, будь ласка, повідомте нам про це.

Дякуємо! Ми отримали Ваше повідомлення і виправимо помилку незабаром.

Файл не обрано