Конфігуратор
Замовити зворотній дзвінок:
093 519 15 15

Питання та відповіді:

Який відтінок світіння краще вибрати для стельового світильника?

Відтінок стельових світильників варто вибирати з огляду на функціональне призначення простору. Для житлових зон краще використовувати теплий відтінок, для продуктивності в робочих зонах, краще використовувати холодний відтінок світла, а для сходинок, вікон, дзеркал, зон приготування їжі - нейтральний.

Які переваги у LED пристельових світильників?

Стельові світильники з LED мають такі переваги: мінімальне тепловиділення, що сприяє підвищеній пожежній безпеці; заявлений час роботи складає до 50 000 годин, а це понад 5 років; LED світильники позбавлені небезпечних речовин, у своїй конструкції, і не потребують спеціальної утилізації, що дає змогу їх рекомендувати для встановлення у дитячих кімнатах; світильники з LED дають змогу вибрати практично будь-який необхідний відтінок світіння, з товарної лінійки, а деякі моделі - змінювати температуру світіння самостійно.

Які терміни доставлення придбанного товару?

Товар можна забрати самостійно (самовивіз з одного з наших складів), можливо замовити доставлення кур'єром або у відділення однієї зі служб доставлення. Якщо товар є на складі, то терміни доставлення становитимуть 1-3 дні та залежать від Вашого розташування. Якщо ж товар замовляти для Вас індивідуально, то терміни постачання можуть становити 21-40 днів, але точніше підкаже менеджер, під час замовлення товару.

Які є варіанти оплати товару?

Безготівковий розрахунок - під час оформлення гуртових замовлень або індивідуальних домовленостей оплати. Оплата на ФОП – зручна під час гуртових замовлень. Готівковий розрахунок - можливий, під час купівлі та самовивезенні товару, з нашого шоуруму. Післяплата - найчастіше використовується за отримання через служби доставлення. Оплата онлайн через LiqPay - за онлайн-купівлі, у нашому інтернет-магазині.
Останні новини:

Обираючи освітлювальні прилади, необхідно враховувати призначення й особливості приміщення. Якщо в ньому підвищений рівень вологості, варто встановлювати вологозахищені стельові світильники. Вони здатні ефективно працювати в складних умовах, забезпечуючи потрібну освітленість.

Стельові вологозахищені світильники та їхні відмінності від інших моделей

Стельові вологозахищені світильники встановлюються в таких приміщеннях:

  • у ванних, душових;
  • у саунах;
  • у виробничих приміщеннях;
  • на терасах;
  • у під'їздах;
  • на великих кухнях, де багато готують та утворюється багато пари;
  • в автомийках тощо.

Різниця між звичайними та вологозахищеними моделями

Головна відмінність перед іншими освітлювальними приладами, яку мають стельові світильники вологозахищені — вони можуть ефективно працювати в будь-яких умовах. Найнадійніші моделі продовжують функціонувати навіть під проливним дощем. Зумовлено це тим, що їхній корпус і контакти повноцінно захищені від потрапляння вологи й утворення конденсату.

Особливий мікроклімат ванних кімнат негативно впливає на роботу звичайних освітлювальних приладів. Там не тільки високий рівень вологості, а й регулярні перепади температур. Тому потрібно встановлювати спеціальні прилади.

3 причини встановити вологозахищені моделі

Назвемо 3 причини, чому потрібно встановлювати світильник для ванної кімнати стельовий вологозахищений:

  1. Освітлювальні прилади виготовляються з металевими елементами. За високої вологості вони будуть іржавіти. Тому потрібно використовувати моделі без металу, або такі елементи мають бути надійно захищені.
  2. Якщо використовувати звичайні лампи, світильники, то може виникнути коротке замикання, здатне завдати шкоди не тільки приладам у ванній, а й усій проводці загалом.
  3. Під час роботи скло світильників нагрівається. Якщо на нього потрапить холодна вода, воно може тріснути. Тому потрібно використовувати прилади із загартованим, міцним і стійким склом.

Різновиди стельових вологозахищених світильників і їхні відмінності

Щоб зрозуміти, що світильник вологозахищений світлодіодний дійсно можна використовувати в приміщеннях із підвищеним рівнем вологості, необхідно подивитися на маркування приладу. Воно передбачає використання буквеного й цифрового індексу.

Але якщо буквений індекс однаковий для всіх моделей цього типу, то цифри можуть змінюватися залежно від рівня захищеності, як від вологи, так і від пилу.

Буквений індекс — це абревіатура IP, отримана від англійського словосполучення Index of Protection. Тобто, у перекладі це означає — «індекс захисту». Тому, якщо ви бачите назву «Світильник світлодіодний стельовий ip65», можете бути впевнені — перед вами захищена модель. Залишилося тільки визначитися, який саме рівень захисту в неї.

До речі! Окремо позначається такий показник, як ударостійкість приладу. Для цього передбачена третя цифра, але вона використовується рідко.

Перша цифра. Захист від пилу і твердих частинок

У вас світильник стельовий ip44? Отже, ви можете визначити рівень його захищеності, звірившись із позначенням індексів. У цьому розділі розповімо, що означає перша цифра, якщо ви встановлюєте стельові світильники ip65.

Рівень захисту від пилу — розшифровка цифрового індексу:

  • 0 — захист від пилу не передбачено;
  • 1 — передбачено захист від частинок понад п'ять сантиметрів;
  • 2 — повноцінний захист від потрапляння всередину корпусу часток у завислому стані, розмір яких понад 12 міліметрів;
  • 3 — прилад надійно захищений від проникнення в корпус частинок понад 2,5 міліметри;
  • 4 — всередину корпусу не потраплять частинки понад 1 міліметр;
  • 5 — хороший рівень захисту від дрібного пилу у повітрі в завислому стані, достатній для ванних кімнат;
  • 6 — ідеальний захист від пилу, такі прилади можна встановлювати навіть у виробничих приміщеннях різного типу.

Друга цифра. Захист від вологи

Ознайомившись з усією наведеною інформацією, ви знатимете, який саме клас захисту має стельовий світильник ip65.

Рівень захисту від вологи — розшифровка цифрового індексу:

  • 0 — захисту від вологи немає;
  • 1 — на освітлювальний прилад можуть потрапляти поодинокі краплі та/або конденсат;
  • 2 — повноцінний захист від крапель, що падають під кутом 15 градусів;
  • 3 — ефективний захист від води, що потрапляє на світильник під кутом у 60 градусів;
  • 4 — гарантований і повноцінний захист від будь-якої вологи, незалежно від того, під яким кутом вона потрапляє;
  • 5 — на такий світильник можна навіть лити воду, він захищений від струменя, а не тільки від поодиноких бризок;
  • 6 — прилади можуть контактувати із солоною морською водою, не боячись втратити свою працездатність;
  • 7 — можливе занурення під воду на глибину до 1 метра;
  • 8 — освітлювальний прилад може бути встановлений під водою і працювати там тривалий час.

Вивчивши наведену вище інформацію, ви знатимете, який клас захисту має стельовий світильник ip44, а який рівень захисту — світильник світлодіодний стельовий ip54. Ця інформація дасть вам змогу підібрати оптимальну модель, що підходить під конкретні потреби.

Як вибрати стельовий вологозахищений світильник. Основні параметри

Тепер, коли ви знаєте, який клас захисту має світильник стельовий ip65, розглянемо основні рекомендації, які потрібно враховувати під час вибору освітлювальних приладів.

Під час вибору варто звертати увагу на такі параметри:

  • габарити лампи;
  • потужність пристрою;
  • кут розсіювання променів;
  • клас захисту від вологи та пилу.

Три важливі чинники

  1. Особливості приміщення. Вибираючи світильник світлодіодний пиловологозахищений, варто обов'язково враховувати площу і форму кімнати. Це потрібно для правильного розрахунку потужності та кількості освітлювальних приладів.
  2. Надійність. Купуючи світильники, враховуйте не тільки клас захисту. Перед придбанням обов'язково уважно огляньте кожну модель. На приладі не повинно бути пошкоджень, тріщин, інших ознак браку.
  3. Рівень вологозахисту. Ми докладно розповіли про те, як визначити клас захисту приладу. Стельові світильники ip44 — це мінімальний рівень приладів, які можна встановлювати у ванних кімнатах.

На що ще звернути увагу

Ще кілька важливих параметрів, які потрібно враховувати, коли ви вибираєте світильник стельовий вологозахищений для ванни:

  • практичність — плафони та корпус мають бути простими в обслуговуванні. Не повинно виникати проблем із витиранням пилу, пари, інших забруднювачів. Оптимальний варіант — якщо корпус виготовлений із нержавіючих матеріалів;
  • антикорозійні властивості металу, використовуваного під час виготовлення освітлювальних приладів — важлива вимога. Від цього залежатиме довговічність і надійність освітлювального приладу;
  • зовнішній вигляд — виріб має доповнювати інтер'єр приміщення. Якщо підібрати світильники вологозахищені стельові, які точно відповідають обраному стилю, можна купити «універсальні» моделі, які гармонійно поєднуються з різними інтер'єрами.

Зверніть увагу! Перед встановленням потрібно переконатися, що є ущільнювачі та гідроізоляційні компоненти. Вони необхідні для захисту приладу від проникнення вологи через стики.

Як розрахувати потрібну кількість стельових світильників і встановити їх

Вибираючи світильники стельові вологозахищені, важливо пам'ятати про правильний розрахунок необхідної кількості освітлювальних приладів. Якщо ви не можете самостійно впоратися з поставленим завданням, зверніться до професіоналів. В інтернет-магазині Elekomp готові допомогти вам. Тут працюють фахівці, які готові проконсольтувати з огляду на розміри приміщення, ваші вимоги та особливості оформлення кімнати.

Вважається, що на 5 квадратних метрів площі приміщення достатнього одного джерела світла. Але важливо пам'ятати про такі показники, як потужність освітлювального приладу. Інтенсивність світлового потоку вимірюється в люменах (лм). Однак потрібно не забувати і про те, що світловий потік відрізняється в ламп розжарювання та у світлодіодів.

Для освітлення звичайної ванної кімнати зазвичай достатньо одного світлодіодного світильника і 2-х бра, потужність кожного з яких становить 6 Вт.

Зверніть увагу! Вибираючи світильник стельовий вологозахищений, і розраховуючи необхідну кількість освітлювальних приладів, потрібно враховувати колір оздоблювальних матеріалів. Наприклад, якщо це біла глянцева поверхня, яка добре відбиває світло, багато світильників вам не знадобиться.

Як правильно розміщувати світильники

Світлодіодні світильники для ванної кімнати вологозахищені стельові необхідно правильно розмістити — від цього багато в чому залежатиме ефективність освітлення.

  1. Кількість приладів. Чим більше джерел світла використовується, тим менша потужність у них має бути. Інакше вони будуть засліплювати.
  2. Враховуйте зони. Якщо ванна — велика й багатофункціональна, то для кожної окремої зони рекомендується встановлювати свої прилади. Наприклад, усередині душової кабіни, над ванною, біля умивальника з дзеркалом і так далі.
  3. Напрямок світлового потоку. Промені мають йти перпендикулярно до поверхні, що відбиває.
  4. Розташування поруч із дзеркалом. Не рекомендується розміщувати освітлювальний прилад безпосередньо над дзеркалом. Оскільки це може призвести до спотворення відображення. Щоб зробити макіяж, поголитися й добре бачити своє відображення, лампи варто розміщувати з боків.

Порада! Якщо встановлюється багато ламп у різних зонах, рекомендується виконувати їхнє підключення окремо. Так вдасться керувати освітленням у різних частинах кімнати.

Правила монтажу

Особливості встановлення освітлювальних приладів багато в чому залежать від типу стелі. Наприклад, якщо це бетонна плита, то краще вибирати накладні моделі. У такому разі монтаж виконується так:

  • за допомогою перфоратора висвердлити отвори під дюбелі;
  • закріпити основу з металу;
  • вимкнути подачу електрики;
  • під'єднати дроти до плафона;
  • встановити лампочку;
  • закрити плафон;
  • відновити подачу електрики та перевірити працездатність.

Якщо світильник стельовий пиловологозахищений встановлюють у підвісні стелі, у такому разі потрібно використовувати закладні деталі.

Де купити стельові вологозахищені світильники на найвигідніших умовах

Хочете купити стельові світильники для ванної кімнати вологозахищені від кращих виробників за доступними цінами? У каталозі інтернет-магазину Elekomp представлений широкий вибір виробів від таких брендів, як:

  • Astro;
  • AZzardo;
  • CHORS;
  • Ideal Lux;
  • MarkSlojd Sweden;
  • Nordlux;
  • Nowodvorski;
  • ONE Light;
  • TK Lighting;
  • Zuma Line.

Консультанти магазину допоможуть зорієнтуватися в розмаїтті товарів і зробити правильний вибір освітлювальних приладів.

Доставлення продукції здійснюється в усі регіони України, де працюють представництва транспортних компаній. Також у магазині працюють шоуруми та точки видавання в трьох містах:

  • Київ;
  • Львів;
  • Дрогобич.

Як продовжити термін експлуатації стельових вологозахищених світильників

Якщо ви хочете, щоб ваші світильники стельові ip54 функціонували якомога довше, довіряйте їхнє підключення тільки досвідченим фахівцям. Кваліфіковані та відповідальні електрики зможуть встановити освітлювальні прилади з урахуванням усіх вимог і правил.

Бажано, щоб на ванну кімнату або інше місце, у якому встановлюються вологозахищені моделі, був передбачений окремий кабель, що йде від щитка. Також має бути встановлений окремий автомат ПЗВ.

Ще одна порада — не надто часто вмикати-вимикати світильники. Наприклад, якщо ви виходите з ванної кімнати на кілька хвилин, то краще залишити світло увімкненим. Часте вмикання-вимикання негативно позначиться на терміні експлуатації лампочок-«економок».

Короткий огляд світильників магазину Elekomp

Стельовий світильник Nordlux Oja 29x29 IP54 3000K/4000K 2015066103 — невелика, але стильна модель (ціна на момент написання статті — 2 479 гривень):

  • IP захист — IP54;
  • Кут розсіювання лампочки — 120°;
  • Лампочка — LED;
  • Кількість джерел світла — 1;
  • Кельвіни, К — 3000/4000 (тепле світло);
  • Напруга, V — 220;
  • Світловий потік, lm — 1600.

Якщо потрібна дорожча модель, зверніть увагу на Astro Mashiko 400 Round 1121026 (ціна на момент складання огляду — понад 15 000 гривень):

  • IP захист — IP44;
  • Лампа — LED E27;
  • Кількість джерел світла — 3;
  • Матеріал — Скло/Метал;
  • Димерування — Так.

Ще одна недорога (на момент написання статті вартість становила трохи більше ніж 1 000 гривень), але стильна модель — MarkSlojd Sweden Nest 106829:

  • IP захист — IP44;
  • Лампочка — LED;
  • Кількість джерел світла — 1;
  • Матеріал — пластик/метал;
  • Димерування — Так;
  • Кельвіни, К — 3000 (тепле світло);
  • Світловий потік, lm — 800.

Якщо цікавить максимальний рівень захисту, розгляньте модель Nowodvorski TAHOE II CHROM SENSOR 8831 (ціна на момент написання — 1 984 гривень):

  • IP захист — IP65;
  • Цоколь/LED — E27;
  • Кількість джерел світла — 2;
  • Матеріал — Пластик/Метал.

У каталозі інтернет-магазину «Елекомп» представлений величезний вибір моделей. Наші консультанти допоможуть зорієнтуватися в розмаїтті продукції та зробити правильний вибір.

Товар успішно доданий до кошика
+

Якщо ви знайшли помилку або неточність, будь ласка, повідомте нам про це.

Дякуємо! Ми отримали Ваше повідомлення і виправимо помилку незабаром.

Файл не обрано