Як підібрати блок живлення для світлодіодної стрічки: розкажуть експерти Elekomp
Останнім часом LED стрічки набули величезного попиту в освітленні будинку, офісів, комерційних об'єктів. Їхніми перевагами стали енергоефективність, довговічність і гнучкість. Крім самої стрічки важливо правильно підібрати блок живлення для світлодіодної стрічки. Без цього комплектуючого складно уявити роботу освітлення, тому варто розібратися, які блоки живлення для led-стрічки поширені на ринку, у чому їхні особливості та призначення, як під'єднати пристрій.
Блок для діодної стрічки - це важлива частина конструкції, здатна забезпечити стабільність і безпеку електроживлення для світлодіодів. Його завдання - перетворити вхідну напругу змінного струму в незмінну. Таку, що підходить для використання діодів. Блок живлення світлодіодних стрічок- це захист від перевантаження і короткого замикання, гарантія працездатності освітлювальної системи.
Підключення блоку живлення до світлодіодної стрічки складається з урахування не тільки потужності, а й інших технічних параметрів, таких як напруга і струм. Одна розбіжність за властивостями й прилад викличе нестабільність роботи світлодіодів, деформацію стрічки або зовсім її поломку. Важливо вибрати блок живлення для діодної стрічки від перевіреного виробника, з гарантією якості, сертифікатами продукції та відмінною репутацією бренду. Щоб пристрій працював максимально ефективно, необхідно: провести розрахунок блоку живлення для світлодіодної стрічки, визначити необхідний тип і функціонал приладу. Оптимальний варіант за проєктом, з розумінням як під'єднати блок живлення до лед стрічки, дає змогу отримати ефективність і безпеку застосування, а також довговічність і надійність експлуатації всієї системи діодів.
Блок живлення діодної стрічки: основні типи та види
Блок живлення LED стрічки представлений на ринку у великій різноманітності.
Виділяють такі типи за конструкційними особливостями:
- Відкритий корпус. Блок для стрічки в якому відсутня захисна оболонка або корпус. Його монтують всередину інших конструкцій або систем, основа може піддаватися зовнішнім впливам.
- Закритий БЖ для світлодіодної стрічки. Корпус захистить від забруднень, потрапляння води та іншої вологи. Можуть застосовуватися як у будівлі, так і на вулиці.
- Вологозахищений блок світлодіодної стрічки. Доповнення спеціальним захистом дає змогу конструкції не боятися вологи. Такі вологозаглибні корпуси можуть використовуватися для зовнішнього освітлення або вологих приміщень.
Поділ на герметичні та негерметичні моделі дає змогу правильно підібрати умови використання пристрою: вологе середовище, сухе приміщення, розміщення на вулиці.
За типом охолодження внутрішніх елементів:
- Моделі пасивного охолодження. Оснащені спеціальними тепловідвідними елементами - радіатор або алюмінієвий корпус. Вони можуть відводити тепло без впровадження вентиляції. Пристрій безпечний і безшумний, але з обмеженнями в показниках потужність і ефективність охолодження.
- Блок живлення для лед активного охолодження. Доповнюються спеціальними охолоджувальними вентиляторами. Забезпечують відмінну потужність і ефективність. Але мають мінус - гучність і схильність до зносу конструкції вентилятора.
Розрахунок блоку живлення на світлодіодну стрічку складно уявити без розуміння і підбору фізичних параметрів:
- Рівень напруги: від 12 - 800 Вт;
- Показник сили струму: 1 - 66 А.
За матеріалом виділяють алюмінієві, сталеві та пластмасові моделі.
Навіщо потрібен блок живлення для світлодіодної стрічки?
Щоб зрозуміти, як підібрати блок живлення до світлодіодної стрічки, потрібно розуміти, яку роль виконує пристрій. Навіщо потрібні блоки живлення для діодних стрічок?
Освітлення діодами часто залежить від блок живлення світлодіодної стрічки підключення. Монтаж і робота визначається підбором оптимальних функцій пристрою. Вони забезпечують стабільність і безпеку електроживлення.
Пристрій здатний виконати низку завдань:
- Перетворювати напругу. Без постійної напруги світлодіоди не працюватимуть. Але електрика надходить як змінна напруга зі змінного струму. Світлодіодна стрічка блок живлення здатна вирішити завдання і перетворити напругу на постійну.
- Регулювати струм. Діоди дуже чутливі до стрибків струму. Необхідно утримувати правильний рівень, виключати перевантаження, перенапруження, щоб зменшити ризики пошкодження системи освітлення.
- Забезпечувати довговічність і стабільність роботи. Підключення стрічки до блоку живлення оптимальних характеристик дає змогу досягти стабільності застосування пристрою. Водночас ретельний підбір дає змогу унеможливити мерехтливе світло, перегрівання, інші проблеми від неправильної подачі електроживлення. Безпечне, гнучке застосування, оптимально сумісне зі стрічкою вирішує всі необхідні завдання для її ефективної роботи.
Основні вимоги до блоку живлення для LED-стрічки
Незалежно від того, який блок живлення потрібен для світлодіодної стрічки за типом, конструкція має відповідати низці вимог.
Основні вимоги до пристрою можуть змінюватися під конкретні параметри приладів, умов і місць їхнього використання. Але все ж блок живлення для діодних стрічок повинен мати низку параметрів:
- Забезпечення напруги необхідної для підключення приладу. У середньому це показник 12V або 24V. Розрахунок потужності бп для світлодіодної стрічки проводиться з урахуванням забезпечення енергією всіх діодів. Обчислення відбувається за формулою: множення потужності на одиницю довжини на довжину стрічки в метрах. З цього виходить відповідь на питання блок живлення для світлодіодної стрічки як вибрати. Необхідна номінальна потужність, більша за цю суму, для надійної роботи навіть з урахуванням можливих втрат.
- Наявність сертифікатів якості. Продукція повинна мати документи, що підтверджують її якість і безпеку експлуатації. До них відносять: CE, RoHS та інші сертифікати. Це гарантія тривалої та стабільної роботи, захисту від небезпек.
- Відповідність підключення. Тип визначає як підключити блок живлення для світлодіодної стрічки. Вибір ґрунтується на потребах і умовах встановлення конструкції. Можливі варіанти клемного з'єднання або роз'єму.
- Міцність і захист корпусу. Більш універсальні моделі з волого- і пилозахистом. Можна не турбуватися про пошкодження внутрішніх деталей, корозію металевих елементів.
Відповідно до цих вимог легше визначити, як підібрати блок живлення для світлодіодної стрічки, ефективно його під'єднати та забезпечити безпеку застосування на тривалі терміни. Важливий аспект світлодіодна стрічка розрахунок блоку живлення та інші фактори, здатні забезпечити надійність діодного освітлення.
Як вибрати блок живлення для світлодіодної стрічки: поради від Elekomp
Підбір блоку живлення для світлодіодної стрічки вимагає розуміння не тільки вимог, але й основних технічних характеристик представлених моделей. Поради від експертів Elekomp допоможуть вибрати блок живлення для світлодіодної стрічки з урахуванням простих кроків і проведення розрахунків. Саме розрахунок блоку живлення для світлодіодів забезпечить належне функціонування системи.
LED стрічка зазвичай вимагає стабільного підключення до джерела живлення, що дає напругу 12, 24 або 220 вольт. Щоб підключення світлодіодної стрічки до блоку живлення провести до звичайної домашньої мережі змінного струму 220, потрібно використовувати перетворювач напруги. Водночас для світлодіодної стрічки, що працює за напруги 220 В, немає необхідності знижувати її, лише перетворити змінний струм на постійний.
Який блок живлення вибрати для світлодіодної стрічки визначає структура і характеристики. Економічний вид підсвічування може бути трьох варіантів: 12, 24 і 220V. Щоб підключення пройшло успішно для 12V і 24V необхідно замовити БЖ або трансформатор перетворення змінного струму в постійний.
Велике розмаїття моделей дає змогу знайти блоки живлення герметичної, компактної конструкції, з перфорацією і без неї, різної потужності. Розглянемо рекомендації фахівців магазину Elekomp: який потрібен блок живлення для світлодіодної стрічки?
Експерти рекомендують звернути увагу на такі важливі характеристики освітлювальної діодної системи:
- Потужність. Визначається кількістю діодів і вона часто вказана на упаковці. Стандартні моделі на 60 діодів і 1 метр стрічки мають потужність 4,8W, аналогічна стрічка на 120 діодів - 9,6W. Потужність підвищується з кількістю діодів.
- Довжина. Що коротша стрічка, то менше електроенергії необхідно для її роботи. Тому під час визначення якої потужності потрібен блок живлення для світлодіодної стрічки слід знати її потужність і довжину.
- Місце розміщення. Установка визначає тривалість використання стрічки та блоку. Важливу роль відіграє пожежна безпека, адже діоди актуальні для ванної кімнати, басейну, кухні, приміщень з високою вологістю та іншими факторами, що здатні впливати на їхню роботу. Необхідно виходячи з місця підбирати вологостійкі, герметичні блоки живлення світлодіодних стрічок класу захисту IP65, IP66 або IP67 і стрічку в силіконовому корпусі. Саме таке поєднання - ідеальний варіант для вологих приміщень. Для сухих кімнат, як-от спальня, дитяча, коридор, достатньо буде компактного блоку живлення з перфорацією.
Крім параметрів стрічки, звісно, важливими є і характеристики блоку живлення для LED:
- Напруга, що відповідає параметрам стрічки. Моделі з низькою напругою безпечніші в застосуванні, зменшується ризик загоряння та ураження електричним струмом. Їхня перевага - кратність різання, для 12 і 24 В можна отримати відрізок від 2 до 10 см, а для 220 В тільки від метра. Цей бонус особливо актуальний для невеликих кімнат, формування герметичних малюнків та інших форм підсвічування. Обидва низьковольтні варіанти схожі між собою, але 24 В дасть змогу приєднати потужніші стрічки. Оптимально підходять для яскравого ЛЕД підсвічування або неону, у випадках коли використовувати моделі на 220 В небажано. Блоки на 220 В для стрічок і неонового ефекту не використовують у звичному рішенні. Їхнє підключення відбувається через шнур живлення, вилку і діодний міст для перетворення струму в постійний. У невеликому просторі такий варіант не надто зручний, товста оболонка важко гнеться і не дає можливості отримати потрібні форми. Для вологих приміщень також краще не використовувати високу напругу, адже рівень небезпеки підвищується. Варіант вибирають для міських ілюмінацій і підсвічувань, оформлення фасадів і вулиць. При цьому ціна на перетворювач 220 В нижча, ніж на блоки 12 і 24 В. Для фіксації шнура не знадобляться додаткові інструменти, конструкцію оснащено багаторазовим конектором. Для фіксації потрібно вставити в блок струмопровідні жили, а вилку підключити до розетки. Якщо підключення невдале потрібно повторити процес, діставши конектор і перевернувши його іншою стороною.
- Потужність. Підбирається виходячи з простого правила - потужність блоку живлення для світлодіодної стрічки не повинна бути меншою, ніж потужність самих діодів. Як розрахувати потужність блоку живлення для світлодіодної стрічки? До уваги беруть сумарну потужність усіх діодів, зафіксованих на один ланцюг. Проводити підрахунки немає потреби, якщо є техпаспорт і вказано потужність погонного метра стрічки. Далі показник множать на довжину. У розрахунок блоку живлення світлодіодної стрічки беруть також коефіцієнт запасу - дорівнює 1,15 -1,30. Він необхідний для безперебійності в роботі освітлення. Якщо потужність у мережі буде нижчою, це призведе до мерехтіння діодів, їхнього швидкого зносу. Для освітлення, встановленого на вулиці, такий запас обов'язковий, воно швидко втрачає потужність. Ось приклад, як провести розрахунок потужності блоку живлення світлодіодної стрічки 12 Вт, довжиною 3 м: 12 Вт х 3 м х 1,15 = 41,4 Вт.
- Вартість пристрою. Діапазон цін на блоки дуже різноманітний. Зазвичай це бюджетні моделі, з використанням простих матеріалів і комплектуючих. Вони мають низький рівень захисту і менші терміни експлуатації. Середній ціновий сегмент це стандартні моделі для нормальних умов застосування, без високої вологості, кількості пилу тощо. Преміум пристрої мають надійний і міцний корпус високого класу захисту. Вони підходять для екстремальних умов використання, вулиці. Багато з них оснащені практичними вушками для зручності встановлення. Гарантія на такі дорогі моделі триваліша.
- Матеріал конструкції. Важливий аспект вибору, від якого залежить довготривалість використання. Металеві моделі мають відмінну міцність і не схильні до деформацій при зовнішніх впливах. Алюміній ще й має високі тепловідвідні властивості. Корпус з металу витримує сонячні промені та мінусову температуру, може бути встановлений на вулиці. Пластикові моделі менш міцні й гірше відводять тепло, але легкі, представлені у великій різноманітності форм, коштують дешевше за своїх конкурентів.
- Охолодження. Пасивний варіант дешевший, відбувається через перфорацію в корпусі. Це спеціальні ребра та отвори. А ось активна вентиляція вимагає охолодження встановленим у корпус вентилятором. Серед мінусів такого варіанту вища ціна і гучність у роботі. Не підходить для спальні або робочого місця.
- Клас захисту. Герметичний корпус із класом захисту IP66-68 - це повністю закритий варіант, якому не страшна волога, пил. Електроніка всередині також захована в компаунд, а контакти ізольовані силіконом. Напівгерметичними називають моделі класу захисту IP54. Це закрита конструкція, але не повністю герметична. Такий корпус із пластику або металу здатний захистити контакти зі струмопровідними елементами, але все ж при інтенсивному впливі волога може просочитися, як і дрібний пил. Негерметичні моделі з класом захисту IP20. Сформовані з металевого або пластикового корпусу з перфорацією та іншими отворами. Електроніка при цьому може бути вразливою до потрапляння пилу і вологи. Моделі використовують тільки в сухих приміщеннях, наприклад офісах, житлових кімнатах, торгових майданчиках.
- Розміри. Розмір блоку живлення для світлодіодної стрічки визначається потужністю і функціоналом пристрою. Габарити важливі й для розуміння, як правильно під'єднати блок живлення до світлодіодної стрічки. В обмеженому просторі та маленьких приміщеннях варто віддати перевагу компактним моделям. Наприклад, блок живлення для світлодіодної стрічки розміру S за габаритами нагадує сірникову коробку. Компактність - це перевага, прилад не притягує увагу в інтер'єрі та спрощує монтаж. Їх використовують для меблів, вітрин, підсвічування автомобілів. Але є і мінус - менші терміни застосування. Габаритні пристрої можуть виконувати більше функцій, бути доповнені димером, модулем для пульта дистанційного керування.
Правильний вибір блоку живлення для світлодіодної стрічки - це забезпечення її стабільної та тривалої роботи, формування надійного джерела живлення для всієї системи. Таким чином, напруга і потужність, матеріал корпусу і його герметичність, охолодження і розміри, аспекти, які допоможуть вибрати якісний і оптимальний за характеристиками БЖ.
Важливо пам'ятати й про правильний монтаж, безпеку під'єднання та експлуатації. Як розрахувати, який блок живлення потрібен для світлодіодної стрічки, завжди допоможуть фахівці. Пристрій повинен мати відповідні сертифікати, детальну інструкцію з установки. З оптимальним типом і розумінням, як під'єднати блок живлення до світлодіодної стрічки, освітлення прослужить довго й ефективно протягом тривалих термінів.
Важливі нюанси під час розрахунку потужності та формула розрахунку блока живлення для світлодіодної стрічки
Багато користувачів задаються питанням як розрахувати блок живлення для ЛЕД стрічки. Формула розрахунку потужності блоку живлення включає низку важливих аспектів і визначається: видом SMD матриці, кількістю діодів на метр, споживаною потужністю і необхідною силою струму. Фахівці рекомендують враховувати й інші фактори, як-от показники енергоспоживання, рівень енергоефективності, надійність і безпеку під конкретні умови монтажу.
Розберемо більш детально як розрахувати блок живлення на світлодіодну стрічку. Різні варіанти стрічок використовують різну кількість SMD матриць на метр довжини. Стандартні цифри 30, 60 або 120 штук. Тип матриці визначає необхідну потужність блоку. Також важливо співвіднести потужність перетворювача і потужність стрічки. У більшості випадків краще взяти пристрій із запасом близько 30%. Так робота системи буде надійнішою, а перевантаження навіть при критичних стрибках виключене.
Візьмемо приклад стрічки SMD 3528 60 6 Вт/1 м довжиною 10 метрів. Перша цифра це світлодіодні смуги. Для SMD 3528 вони дорівнюють 12 В, а значить блок повинен мати напругу не менше.
Другий параметр - як розрахувати блок для світлодіодної стрічки, помножити напругу на довжину: 6Вт/м х 10 м = 60 Вт.
Для стабільності роботи потужність блоку має бути більшою, ніж освітлювального приладу, а отже, враховуємо запас:
60 Вт х 1,3 = 78 Вт.
Якщо блок живлення на діодну стрічку буде дорівнювати за потужністю, не виключені ризики перегорання або зовсім виходу з ладу діодів. Слабший блок живлення для стрічки призведе до спрацьовування системи захисту доріжки, неможливості її ввімкнути.
Як під'єднати блок живлення на світлодіодну стрічку самому
Як підключити блок живлення до діодної стрічки самостійно? Експерти інтернет-магазину Elekomp надають низку рекомендацій з монтажу. Слід пам'ятати, кожна модель має інструкцію підключення від виробника. Важлива техніка безпеки, адже електричні прилади в разі неправильного поводження можуть завдати шкоди не тільки обладнанню, а й здоров'ю людини.
Led стрічка блок живлення на 12 і 24 В мають найпростішу схему підключення. Монтаж 220 В складніший, але також можливий своїми руками.
Насамперед варто підготувати матеріали: світлодіодну стрічку для встановлення, трижильний кабель із перетином 1,5 мм² для підключення блоку живлення до мережі 220 В, дріт монтажу перерізу 1,5 мм² для безпосереднього з'єднання доріжки та БЖ. Також використовують перетворювач потрібної потужності для 12 або 24 В. Сучасні моделі можуть доповнюватися контролером, димером, пультом управління для комфортнішого керування.
Як підключити блок живлення до світлодіодної стрічки поетапно:
- Підготувати дроти. Потрібно знайти нуль, фазу, заземлення кабелю. Це нескладно зробити, якщо вони різнокольорові, червоним позначають фазу, синім - нуль, зеленим з жовтим - заземлення. Клеми на блоці допоможуть правильно під'єднати дроти: фаза до «L», нуль до «N», заземлення до іншого знаку. Важливо не переплутати дроти, це несе за собою велику небезпеку!
- Підключення стрічки до блоку живлення. Її також фіксують клемами на пристрої: плюс до V+, мінус до G-. При цьому варто враховувати напругу обох пристроїв, адже велика різниця може призвести до поломки.
- Підключення вимикача. Схема зазвичай вказує підключення вимикача перед блоком, що дає змогу повністю вимкнути мережу за необхідності. Рішення також дає змогу знизити постійне навантаження на пристрій.
Техніка безпеки під час підключення
Багато силіконових і неонових ЛЕД стрічок працюють від побутової мережі 220В, без необхідності використовувати перетворювач. З'єднувальний шнур впорається з живленням близько 100 м доріжки. Такі варіанти успішно застосовувати для великої площі або вулиці через безпечну експлуатацію (якщо буде порушена ізоляція або випадково станеться контакт з людиною). Представлено на ринку і міні-версії для автомобіля, шафи, ліжка та інших меблів з автономною роботою від батарейок.
Більшість діодних стрічок потребують блоків, здатних перетворити небезпечну напругу 220 В у постійний струм 12 і 24 В. Тому дотримання техніки безпеки під час під'єднання і застосування має дуже важливе значення.
Здавалося б блок живлення для світлодіодної стрічки розрахунок простий: для стрічки 12В вибрати блок на 12 вольт, а для 24 В відповідно 24 вольти. Але є важливий нюанс, що впливає на довговічність і безпеку експлуатації. Потужність блоку має бути майже на 30% більшою, ніж доріжки. Це унеможливлює перевантаження під час роботи на межі своїх можливостей.
Рекомендується розміщувати пристрій якомога ближче до підсвічування, на відстань близько 1-1,5 м. Рішення дасть змогу уникнути високого опору струмоведучих доріжок і втрати яскравості.
Тривалі світлові схеми вимагають потужних джерел живлення (до 400 Вт) і примусового охолодження. Хоча кулери можуть видавати шум, дратувати та негативно впливати на самопочуття. Для квартири та житлового будинку, кафе і магазину, приміщень із тривалим перебуванням людей їх краще не використовувати. Виходом стане заміна на кілька пристроїв із меншою потужністю для окремих ділянок системи. Ще один варіант забезпечити комфорт - під'єднати блок живлення до світлодіодної стрічки перенесенням потужного і галасливого апарату в підсобне приміщення.
Важливо враховувати захист корпусу і розміщення блоку у відповідних умовах. Для сухої кімнати можна підібрати клас захисту ІР20, для вологих і з великим рівнем забруднень (ванна, кухня, коридор, підсобка) - ІР67.
Розмір, матеріал і герметичність мають значення при розміщенні у вузькі стельові плінтуси або в невеликі ніші, на вулиці.
Контакти фази L, нуля N і заземлення FG дають змогу підключити кабель 220В. А ось у постійного струму немає таких позначень, використовується “+” для червоного дроту і “-” для чорного до відповідних клем блоку живлення.
Експерти Elekomp радять перед тим як вибрати блок живлення світлодіодних стрічок ознайомиться з його потужністю і додати запас до 30%. Робота на максимальних можливостях призводить до швидкого зносу.
Безпека світлодіодних стрічок підвищується низьким тепловиділенням, енергоефективністю і можливістю роботи навіть за низької напруги. Але, наприклад, синє світло часто призводить до напруження очей, рекомендується віддавати перевагу більш теплим відтінкам, можливості регулювання яскравості.
Перед тим як вибрати і як розрахувати блок живлення для світлодіодної стрічки обов'язково перевірити якість продукції наявністю сертифікації. Продумані моделі допоможуть уникнути короткого замикання та інших поломок. А розуміння як перевірити блок живлення для світлодіодної стрічки та регулярність технічного обслуговування дасть змогу своєчасно знайти дефекти та потенційні проблеми.
І хоча світлодіодну стрічку називають одним із найбезпечніших варіантів освітлення, потрібно дотримуватися техніки безпеки під час їхнього під'єднання та застосування. Зменшити ризики поломок і унеможливити перевантаження мережі допомагає вибір правильного блоку живлення. Якщо виникають сумніви під час під'єднання пристроїв, краще довірити процес професіоналам.
Де вигідно купити блок живлення для світлодіодної стрічки
Вигідно купити блок живлення на світлодіодну стрічку пропонує спеціалізований сайт Elekomp. Майданчик з продажу приладів освітлення і комплектуючих до них дає можливості знайти оптимальні параметри, підібрати та розрахувати блок живлення для світлодіодної стрічки під конкретні умови застосування і запити клієнта. Величезний асортимент інтернет-магазину включає продукцію перевірених виробників, відмінної якості, з наявністю сертифікатів і гарантій тривалого застосування.
Серед переваг покупки на сайті виділяють:
- Широкий і різноманітний каталог моделей. Доступно в одному місці купити всі пристрої для організації системи освітлення як світлодіодного, так і інших типів.
- Продуманий і практичний сайт. Кілька простих кроків дають змогу знайти необхідні параметри блоку живлення. Є система фільтрів, детальний опис технічних параметрів, фото товару. Численні відгуки допоможуть ознайомитися з досвідом користувачів, перевагами товару. Щоб оформити покупку достатньо 5-10 хвилин. На вибір спосіб оплати та доставки.
- Досвідчена команда менеджерів. Наші фахівці знають практично все про освітлення. Вони проведуть розрахунок блоку живлення для лед стрічки, підкажуть блок живлення для світлодіодної стрічки як підключити тощо. Команда постійно розширює свої знання про продукцію, відвідує виставки новинок, проводить огляди популярних моделей. Високий сервіс та індивідуальний підхід - важливі бонуси покупки на сайті.
- Швидка доставка в Київ, Дніпро, Львів, Чернівці, Житомир та інші населені пункти України.
- Широкий діапазон вартості. Ми реалізуємо як якісні бюджетні моделі, так і продукцію преміум класу за приємною ціною.
Допомога у виборі та розрахунок БЖ для світлодіодної стрічки від фахівців допоможе знайти оптимальну модель пристрою. Вигідне замовлення на сайті Elekomp має цілу низку переваг і дозволяє ефективно організувати освітлення світлодіодними системами.