Конфігуратор
Замовити зворотній дзвінок:
093 519 15 15

Як під'єднати люстру - покрокова інструкція від Elekomp

Під час купівлі приладів освітлення в магазинах світлової техніки, часто виникають питання не тільки щодо вибору, а й щодо встановлення світильників. Особливо багато запитань викликає запитання як під'єднати люстру. Це дійсно непросте завдання, особливо для людини, яка не має знань про електромонтажні роботи. Крім цього, монтаж люстри істотно відрізняється залежно від обраного типу кріплення, габаритів моделі, кількості плафонів, функціональності та інших технічних характеристик. Важливо враховувати кріплення люстри до стелі різних типів: як кріпиться люстра до натяжної стелі, гіпсокартонної конструкції, бетонної, підвісної та інших основ.
Підключення люстри вимагає розуміння кількості фаз, лапочок, схеми їхнього підключення до одинарного, подвійного вимикача і низки інших нюансів. Обов'язково всі роботи проводити з урахуванням техніки безпеки.
Поради та рекомендації як встановити люстру від експертів Elekomp допоможуть визначити складність робіт і розрахувати свої сили під час вибору повісити люстру самостійно. Але все ж для ефективного монтажу і тривалої роботи освітлювального приладу, без ризиків небезпечних ситуацій, настійно рекомендується замовити послугу у кваліфікованих фахівців.

Як кріпиться люстра до різних типів стелі?

Перш ніж встановлювати та підключати люстру, необхідно визначитися з типом стелі та видом кріплення, яке підходить для неї.
Сучасні бренди представляють велику різноманітність світильників, які можна вигідно вписати в різні стилі інтер'єру. Для цього слід точно знати, як закріпити люстру на натяжну стелю, гіпсокартонну поверхню, бетон та інші варіанти основ. Важливі аспекти ефективного підбору - збірка і підключення люстри, її якісний і правильний монтаж. Розглянемо більш детально способи кріплення люстри до натяжної стелі та іншого стельового оздоблення.

Як повісити люстру на натяжну стелю?

Використовується кілька варіантів як вішати люстри на натяжну стелю. Серед них виділяють:
  • встановлення люстри на натяжну стелю на гак;
  • монтаж люстри в натяжну стелю на планку;
  • монтаж світлодіодної люстри на хрестоподібну планку;
  • закладне встановлення стельової люстри.
Монтаж люстри на натяжну стелю передбачає вибір спеціальних світильників, призначених для фіксації до тонкої та специфічної поверхні. Часто використовується ПВХ полотно - це полівінілхлоридний пластик. Його особливістю є податливість до різних негативних впливів. Особливо матеріал боїться нагрівання, високої температури, вони можуть деформувати презентабельне полотно. З цього випливає і вибір освітлювальних приладів, і способи як правильно повісити люстру на натяжну стелю. Експерти Elekomp рекомендують вибирати світильники, в яких лампочки з потоком світла вниз. Бажано забезпечити їхню відстань до полотна від 20 см, щоб уникнути неприємних ситуацій. Важливим фактором вибору і кріплення люстри до натяжної стелі є габарити та тяжкість моделі світильника. Бренди випускають широкий каталог різноманітних спеціалізованих, полегшених приладів освітлення, що дають можливість повісити люстру на натяжну стелю, без ризиків її пошкодження, згідно з вимогами безпеки. Багато користувачів віддають перевагу світлодіодним моделям, що також цілком виправдано по поєднанню з пластиком та іншими перевагами цього типу світильника.
Але як повісити світлодіодну люстру на натяжну стелю? Розберемо детально декілька рішень кріплення люстри на натяжну стелю:
  1. Встановлення люстри на звичайний гак. Ефективний і надійний варіант установки, оптимально підходить для натяжної поверхні. Щоб забезпечити безпеку, місце підвісу доповнюють кріпленням спеціального ущільнювального кільця з використанням клею. Далі проробляють контурний отвір на пластиковому кільці із застосуванням будівельного ножа. У роботі важливо бути максимально уважним і дбайливим, адже можна зіпсувати поверхню пластикового полотна. Наступний крок - вивести електричні дроти через отвір і зафіксувати світильник на міцно встановлений монтажний гачок. Це один із найдоступніших і найнадійніших способів як вішають люстру на натяжну стелю.
  2. Кріплення люстри на монтажну планку. Практичне рішення кріплення люстри для натяжної стелі має більш складний перелік робіт. Таке рішення неможливо прикріпити на сформовану підвісну конструкцію, без попередньо продуманої схеми кріплення. Рекомендується приділити увагу типу кріплення до стелі вже на етапі купівлі світильника, адже монтажну планку не можна якісно зафіксувати, якщо полотно вже натягнуто. Спроби часто закінчуються пошкодженням матеріалу, а це нікому не потрібні матеріальні збитки. Як відбувається встановлення люстри в натяжній стелі на планку? Обов'язковий крок ще перед спорудженням натяжної поверхні - кріплення монтажної планки. Підбирати пластину для монтажу варто під обрану модель приладу освітлення. Часто вона йде в комплектації до нього. Не варто забувати про повітряний простір, сформований між основою стелі та полотном. У ньому прокладають брус із міцного дерева, через який і будуть проходити саморіжучі кріпильні елементи для фіксації до перекриття. У монтажній планці проробляють 2-4 отвори, залежно від ваги майбутнього світильника. Також потрібен отвір у брусі, через який і буде проходити проводка. При цьому товщина бруса з деревини не може бути більшою, ніж прошарок повітря від основи до натяжного полотна. Мінімальна перевага в кілька міліметрів може нашкодити зовнішньому вигляду стелі та навіть не виключає пошкодження делікатного матеріалу.
  3. Встановлення світлодіодної люстри на натяжну стелю до хрестоподібної планки. Як повісити люстру світлодіодну та інші світильники на хрестоподібну планку і в чому особливості цього способу фіксації? Відмінністю планки від звичайної є перехресне розташування двох монтажних планок. У цьому варіанті кожна з них передбачає встановлення бруса. У них проробляють місце під монтажні дюбелі, зі зміцненням кільцем із пластику. Потім кріплять монтажну конструкцію.
  4. Монтаж стельової люстри за допомогою закладної - просте і часто оптимальне рішення. Поширений вибір встановити люстру на натяжну стелю передбачає використання фрагмента фанери з необхідною товщиною і конфігурацією. Її фіксують у перекритті на тонкому алюмінієвому профілі з перфорацією, формуючи так звані ніжки. Як повісити люстру на натяжну стелю із закладною залежить і від параметрів світильника. Габарити заставної конструкції підбирають під параметри основи обраної моделі освітлення, а ширина - не більше ніж простір до майбутнього натяжного полотна. Важливо, не забувати зробити отвори, щоб вивести електричну проводку. Потім встановлення світлодіодної люстри та інших різновидів повторює аналогічні технологічні процеси, наведені вище. Коли стеля споруджена, контур отвору обов'язково зміцнюють приклеюванням ущільнювальних кілець. Роблять отвір під потрібні параметри, а далі сама установка люстри на стелю.
Це основні, перевірені варіанти як встановити світлодіодну люстру на натяжну стелю, зафіксувати інші різновиди сучасних світильників до ПВХ полотна, без ризиків його деформації.

Як повісити люстру на стелю з гіпсокартону?

Як прикріпити люстру до стелі з гіпсокартону може стати справжньою проблемою, якщо не поставитися до завдання завбачливо. Найчастіше встановлення люстри на гіпсокартонну стелю виконується в один із чотирьох способів:
  1. кріплення за допомогою пластикових або алюмінієвих дюбелів грибів до стельового профілю монтажу;
  2. кріплення на гак гарпунного виду;
  3. безпосередній монтаж до стельового перекриття через спеціальні отвори в гіпсокартоні;
  4. за допомогою закладної.
Як встановити люстру на гіпсокартон визначається низкою чинників: товщина гіпсокартонного листа, відстань підвісу конструкції до перекриття з бетону, габаритами приладу освітлення. Фахівці рекомендують використовувати такий розрахунок допустимого навантаження - 6 кг на 1 кв.м. гіпсокартонного полотна (товщина 10 мм).
Простий варіант як прикріпити люстру до гіпсокартонної стелі - застосувати зібрані деталі її конструкції з металевих профілів. Це кріплення люстри до гіпсокартону дає змогу переносити підвіс на будь-який несучий профіль монтажу П-подібної форми. Процес включає пророблення отворів у плиті з виходом на металеві елементи. Фіксація відбувається на дюбелі із пластику або алюмінію. Коли саморіз проходить у цю заготовку, виходить деформація у вигляді гриба, що сприяє надійності установки.
Ще один спосіб, як повісити люстру на гіпсокартон - використання гачка у формі гарпуна. Актуальне рішення забезпечить швидке і легке кріплення люстри на гіпсокартон підвісу з невеликою вагою. Спеціальний гак має особливу конструкцію, прямий кінець у вигляді різьбової шпильки, на ній закручують гайку, доповнену подвійним елементом, що розходяться в бік.
Щоб зафіксувати гачок гарпунного типу, проробляють отвір у плиті, з діаметром, що дозволяє вводити зібрані гайки. У момент кріплення люстри до гіпсокартонної стелі на гаку під вагою освітлювальної конструкції розпірні частини йдуть у боки - лапки фіксуються на зворотному боці поверхні.
Третім рішенням, як повісити люстру на гіпсокартонну стелю, є надійний варіант застосування стельового гачка. У плиті проробляють місце під ковпак світильника, виведення електропроводки. А в основному, бетонному перекритті передбачається фіксація дюбеля з подальшим вкручуванням у нього гачка.
Це найміцніший варіант, як кріпити люстру до гіпсокартонної стелі, здатний витримувати найбільші параметри, форму і вагу люстри. Відмінне рішення для кришталевих, каскадних варіантів приладів освітлення.
Ще один варіант як повісити люстру з планкою на гіпсокартон - закладне і штатне кріплення. У полотні проробляють отвір з можливістю виведення в його тильній поверхні планки заставного, дерев'яного або іншого типу. Установка відбувається прямо до основи. Штатний варіант прикріпити люстру до стелі здійснюється закладним способом, з використанням саморізів як основних елементів кріплення (їх кількість залежить від конфігурації освітлювального приладу).

Як повісити люстру на бетонну стелю?

Бетонне перекриття - стійкий і надійний варіант поверхні, але це одночасно складнощі в установці освітлювального обладнання. Виняток становлять конструкції, де встановлення гака продумано ще під час будівельних процесів, що часто трапляється в багатоповерхових будинках.
Кріплення люстри до стелі з бетону оптимально виконати на анкерні гаки. У завданні як прикріпити люстру до бетонної стелі важливу роль відіграє правильна підготовка, вибір розмірів отвору, діаметра, потрібної глибини. Тоді гачок буде міцно триматися в перекритті. Особливості, як повісити світлодіодну люстру на бетонну стелю і як повісити люстру, якщо немає гака, розглянемо більш детально далі.

Як кріпити люстру до підвісної стелі?

Встановлення люстри на підвісну стелю вимагає цілої низки процесів з підготовки конструкції кріплення.
Ще на етапі монтажу каркаса під конструкцію потрібно визначити місце, де буде проводитися кріплення люстри на підвісну стелю. Це переважно вільна від профілів ділянка бетону, де і можна зафіксувати гак, після підбору необхідного діаметру, довжини стрижня тощо. У ситуації, коли гак компактний і не виходить за поверхню каркаса, треба спроєктувати на підлогу точку його розташування, нанести позначку, використовуючи будівельний схил. Коли підвісну стелю сформовано, мітку залишають на ній. Далі проробляють отвори в матеріалі, проводять розміщення ущільнювального кільця за необхідності. Якщо гак занадто далеко, його нарощують із застосуванням проміжного кріплення.
Трохи простіший процес, коли низ гака виступає за площину підвісного полотна. Під час його примірки досить просто позначити точку виконання свердління.
Важливо враховувати діаметр отвору - не повинен перевищувати діаметр розетки люстри.
За наявності занадто великих дірок використовують спеціальну накладку.
Часто виникає ситуація, в якій потрібно сформувати окремі зони в приміщенні за допомогою освітлення, а отже, є потреба встановлення на підвісну стелю додаткової люстри. Тоді можна застосувати фіксацію на монтажну планку.
Як прикріпити люстру до стелі на планку? Для підвісних споруд рекомендують вибрати хрестоподібну планку. Цей кріпильний варіант дає змогу зафіксувати масивні, важкі освітлювальні прилади, з необхідністю використовувати багатоточкове кріплення. Посадкове місце під хрестоподібну планку продумують також перед зведенням стельової конструкції. Щоб виконати установку знадобиться міцна дошка, для опори під хрест-планку (товщина до 50 мм). Вона може бути хрестоподібною, але з широкими перекладинами, або круглої, прямокутної форми. У процесі накладення планки до опори необхідна можливість зміщення вбік до 5 см. Розміщення кріпильних отворів відбувається безпосередньо в деревині.
Опору надійно фіксують до бетонного перекриття на анкерні дюбелі - периметр і середина. Будівельний схил допомагає визначити його знаходження на підвісі. Хрестоподібну планку встановлюють на дерев'яну опору, використовуючи саморізи для фіксації на підвісному матеріалі. Так, довжина кріпильних елементів має давати змогу міцно увійти в дерево, зафіксувати хрест без зазорів. Безпосередньо установку люстри до хрестоподібної планки проводять уже після фінішного оздоблення.
У ситуаціях з великим зазором у просторі між підвісною і чорновою стелею, опору з деревини встановлюють на сталеві профілі, формуючи підвіс.
Щоб виключити проблеми, як повісити люстру на стелю підвісного типу, потрібно виконати низку послідовних дій:
  • Підібрати правильну люстру. Варіант має підходити не тільки до інтер'єру і смаку мешканців, а й бути оптимальних параметрів для кріплення на штатне кріплення. Не варто вибирати занадто довгі моделі, вони будуть зачіпатися, поступово розгойдуючи конструкцію основи. Для застосування до пластику важливо виключити нагрівання люстри. Рекомендується вибирати моделі з ріжками опущеними вниз або в сторони. Це допоможе уникнути темних плям та інших деформацій ПВХ-полотна, пластикових панелей і фінішного оздоблення. Для натяжної стелі та пластикових панелей перед тим, як кріпити стельову люстру плоскої форми (тарілки), важливо приділити увагу матеріалу основи. Метал може підтримувати тепловіддачу від гарячих джерел світла до не термостійкої стелі;
  • Види кріплення люстри. На багатьох моделях є знімна деталь, яка фіксується до несучого перекриття - кріпильний вузол. До нього прикріплюють світильник. Найчастіше використовуються такі варіації вузла: підвісні гачки або монтажні планки (у прямолінійному або хрестоподібному виконанні). При цьому варто враховувати допустиме навантаження і матеріал несучої основи.

Як повісити люстру на дерев'яну стелю?

Кріплення люстри до дерев'яної стелі порівняно з іншими варіантами можна назвати простим. Іноді труднощі виникають, якщо вкручувати саморізи у тверду деревину, особливо коли перекриття міцне і добре висохло. Фахівці рекомендують попередньо зробити менші отвори та вже після цього на їхню основу вкручувати саморізи.
З дерев'яними стелями важливо ще уважніше ставитися до правил пожежної безпеки. Матеріал легко піддається горінню і неправильно розрахована потужність або нагрівання від ламп загрожує виникненню небезпечних ситуацій.

Кріплення люстри до пластикових ПВХ панелей

Процес встановлення освітлювального приладу під час оздоблення стелі ПВХ панелями нагадує монтаж у натяжне полотно. Цей матеріал має істотний мінус - піддається впливу високих температур. Вибір і підключення люстри мають бути ретельно продуманими, щоб уникнути появи дефектів. Так, не рекомендується вибирати освітлювальний прилад із потужністю понад 40 Вт, використовувати в ньому лампи розжарювання. Оптимальний матеріал корпусу люстри - термостійкий пластик, який не підтримує тепловіддачу.
Під час встановлення люстри в пластикову стелю слід враховувати її конструктивні особливості. Практично всі ПВХ панелі - це паралельно розміщені поверхні з фіксацією одна до одної у вигляді пазів.
Ще до зведення конструкції стелі з панелей варто продумати простір між перекриттям і пластиком. У ньому і ховають правильно виконану, безпечну розводку проводки, до якої та кріплять люстру. Місце установки розраховують і відзначають ще на етапі підготовки. Проєктування допоможе визначити, скільки знадобиться світильників і де на панелях одні будуть кріпитися. У цих місцях на стелі з ПВХ роблять отвори, для оптимального результату цю частину можна демонтувати на час для проведення маніпуляцій. Доступно використовувати дриль або перфоратор, але роботи проводяться максимально дбайливо. Процес доповнюють певною коронкою під пластикову або гіпсокартонну плиту. Як альтернатива непогано служать свердла по дереву.
Можуть з'явитися нерівності на поверхні, їх видаляють абразивним матеріалом. Немає інструментів? Виконати отвори під підвіс допоможе звичайний гострий ніж. А згладити краї напилок або наждачний папір. Така підготовка використовується для панелей різного типу, із захисним, декоративним покриттям. Окремі різновиди матеріалу не мають стійкості при натисканні та можуть зламатися під навантаженням, тому всі процеси варто виконувати з обережністю.

монтаж люстры

Види кріплення люстр

Використовуються різні способи як люстра кріпиться до стелі. Серед них найчастіше зустрічаються такі види кріплення люстри:
  • Гак (звичайний або анкерного, наскрізного або закладного типу);
  • Монтажна планка (звичайного, хрестоподібного або двотаврового варіанту).
Вибір як повісити люстру залежить від моделі освітлювального приладу, матеріалу стелі. Кріпильні елементи підбираються під певні умови фіксації.

Як повісити люстру на гак?

Варіант кріплення на гак один з найпоширеніших рішень для фіксації масивних люстр. Це надійний спосіб як під'єднати люстру на 5 лампочок та інші габаритні моделі підвісних освітлювальних приладів. Часто така деталь кріплення відсутня в комплектації до люстри, тоді доведеться докупити його окремо. Актуальне рішення кріплення на гак приміщення з великою висотою стель.
Сам процес як повісити стельову люстру на гак визначається типом кріпильного елемента. Монтажні гаки бувають:
  • Анкерними.Фіксація в спеціальному отворі відбувається врозпір. Оптимальний варіант для перекриття з бетону;
  • Наскрізними. Монтується в стелю в процесі зведення приміщення. Часто зустрічається у квартирах багатоповерхівок;
  • Закладними. Варіант для бетонних та інших основ плит, за умови наявності в них порожнього простору;
  • Простими з різьбленням.
Вибір, як повісити люстру на гак з планкою або інші види, залежить від ваги освітлювального приладу. Світильник до 4 кг безпечно розмістити на звичайному різьбовому гачку. При цьому діаметр визначається вагою конструкції:
  • 4-5 кг - близько 3 мм;
  • 5-8 кг - 4-5 мм;
  • 8-10 кг - понад 5 мм.
Допустиме навантаження на кріпильний елемент умовне, основну роль відіграє міцність фіксації кронштейна, несучі параметри основи. Часто перед тим як встановити люстру на стелю, проводять тестування надійності, використовуючи таке ж навантаження.
А ось якщо виникає завдання як під'єднати п'ятиріжкову люстру з великою вагою, не обійтися без анкерного гака з діаметром від 10 мм, оснащеного розпірками. Вони й характеризують головні особливості цього різновиду гака. Елемент встановлюють в отвір з потрібним діаметром і глибиною і за допомогою затягування гайки виконують розпірку зсередини для надійного розміщення в кріпильному каналі.
У чому відмінність забивних анкерів? Окремий різновид - забивний гак передбачає наскрізне свердління основи.
Для кожного різновиду важливо надати місцю фіксації привабливого вигляду, тому в комплектації люстри бренди пропонують декоративну чашу, під якою і ховають монтажний гак.
Таким чином відмінність у типах гаків залежить від їхнього використання до дерев'яної, кам'яної, монолітної та пустотної основи.
Алгоритм як правильно вішати люстру:
  1. Нанесіть за допомогою олівця мітку, визначивши розміщення встановлення світильника.
  2. Зробіть в основі отвір з потрібним діаметром спецінструментом: перфоратором або дрилем.
  3. У цьому місці зафіксуйте дюбель;
  4. Закрутіть гачок;
  5. Проведіть приєднання проводки та самого освітлювального приладу, сховавши місце фіксації під декоративну чашу.

Як повісити люстру на планку?

Монтажна планка - чудовий різновид кріпильного вузла, здатного розв'язати завдання, як встановити стельову люстру або як кріпити люстру на натяжну стелю.
Світлодіодна люстра установка та інші різновиди люстр відрізняються від фіксації на гачок кріпильним елементом у вигляді планки (пластини). Монтажну планку кріплять на несучу основу різними варіантами залежно від типу стелі (саморізи, анкери, дюбелі). Така кріпильна конструкція часто зустрічається в комплектації освітлювального обладнання.
Виділяють такі види кріпильних планок:
  • поздовжню - для компактних світильників з невеликою вагою;
  • хрестоподібну - для середніх за вагою люстр;
  • двотаврову - застосовується для об'ємних моделей зі значною вагою.
Незалежно від різновиду, фіксація пластин на стелю відбувається саморізами.
Алгоритм, як правильно встановити люстру на планку:
  1. Визначте і нанесіть олівцем мітки, на місці, де буде розміщений світильник, на монтажній пластині.
  2. Дрилем або перфоратором виконайте потрібну кількість отворів.
  3. Розмістіть у них дюбелі.
  4. Приміряйте пластину до місця з дюбелями, міцно зафіксуйте конструкцію до стельової основи.
  5. Закріпіть люстру і проведіть підключення проводів.
  6. Зафіксуйте декоративні кріплення на корпусі світильника.

Підготовка інструментів і матеріалів

Перед тим як повісити та під'єднати люстру варто провести підготовку спеціальних інструментів і матеріалів. У людини, далекої від електрики, можуть виникнути складнощі та багато запитань, наприклад, як повісити світлодіодну люстру на стелю, які з'єднання і дроти використовувати та куди їх фіксувати. Всі освітлювальні прилади різні, тому і способи їх підключення можуть мати відмінності.
Експерти Elekomp допоможуть розібратися, як під'єднати люстру з 3 дротами, особливості під'єднання люстри на подвійний вимикач та інші аспекти, що часто викликають здивування і труднощі за варіанту провести процес своїми силами.
Перший етап установки та підключення люстри - приготувати інструменти та матеріали:
  • люстри;
  • стрипера або ножа - для процесу зачистки проводки;
  • викрутки індикатора - для встановлення фаз;
  • мультиметра - щоб перевірити ланцюг;
  • прямої та хрестової викрутки - безпосередньо для монтажних робіт;
  • самозатискних клем - з метою з'єднання проводів;
  • шматка дроту - допоможе підтримати світильник у процесі монтажу;
  • дюбелів або шурупів - для надійної фіксації освітлювального приладу;
  • перфоратора - проробляти отвори в бетонній та інших основах;
  • шутуповерт або викрутки - для фінального закручування шурупів.
Спеціальні інструменти вимагають і передбачення запобіжних заходів. Потрібно чітко розуміти, який інструмент використовується для яких завдань.
Пасатижі знадобляться для забезпечення контактів під час скручування. А паяльник дасть змогу припаяти контакти між проводами для ще більш надійного з'єднання. Безпеку процесу та ефективність підключення дає змогу отримати індикаторна викрутка. З її допомогою перевіряють наявність фази. Не обійтися без простої ізоляційної стрічки для ізоляції скрутки.

Запобіжні заходи перед початком монтажу люстри

Знань як під'єднати дроти люстри може бути недостатньо для ефективного процесу встановлення. Роботи з електричною мережею можуть нести небезпеку для життя. Фахівці настійно рекомендують проводити процес при дотриманні запобіжних заходів:
  • Відключити напругу кабельної лінії на автоматі в електрощитовому блоці.
  • Провести перевірку відключення електрики та відсутності 220 В з використанням тестера або спеціальної викрутки.
  • Установку проводити тільки при денному, природному освітленні.
  • Використовувати міцну і надійну драбину, зафіксувати необхідне робоче положення.
  • Передбачити наявність в інструментах ізолюючої гумової рукоятки.
  • Процес свердління краще проводити з надітими захисними окулярами.
  • З'єднувати дроти потрібно тільки спеціальною клемною колодкою.
  • Обов'язковий аспект якісного виконання робіт - перевірка справності проводки.
  • Прилад-індикатор допоможе встановити, де фаза, де нуль. Він реагує на фазу появою підсвічування.
  • Матеріали та витратні матеріали повинні мати високу якість, від неї може залежати безпека процесу і надійна робота в майбутньому.
  • Під час монтажу освітлювальних приладів у приміщеннях із високою вологістю треба бути особливо обережним, уникати потрапляння вологи на проводку.
  • Остерігатися скручування мідних і алюмінієвих проводів разом. Для їхнього з'єднання використовують спеціальні колодки з роздільним затискачем.
  • Пам'ятайте про переваги заземлення, хоча таке підключення і складніше.
Техніка безпеки під час встановлення люстри дуже важлива, тому процес часто не ризикують проводити самостійно, а довіряють професіоналам. Під час електротехнічних робіт можна отримати пошкодження не сумісні з життям людини. Дотримання запобіжних заходів варто починати ще перед початком процесу.

Как повесить люстру

Кількість лампочок у люстрі та особливості їх підключення

Як під'єднати люстру на 3 лампочки та іншу кількість залежить від вибору правильної схеми комутації. Для того, щоб схеми підключення люстри були оптимальними під обрану конфігурацію світильника, потрібно детально вивчити інструкцію. Обов'язково необхідно в люстрі на різну кількість ламп визначити фазу і нуль на стелі.

Фаза і нуль: способи визначення

Процес, як під'єднати люстру з двома проводами, передбачає розуміння, який з них фазний, а який нульовий. Це важливий аспект, адже фазні частини будуть під напругою.
У старих будинках завдання як під'єднати люстру з 2 проводами складніше, вся проводка по-старому виконана в одному кольорі. А ось у новобудовах простіше - застосовується різнокольорове маркування. При цьому не варто сліпо довіряти кольорам, продзвін-перевірку напруги треба проводити обов'язково.
Крім фазності важливим фактор як під'єднати люстру на 3 дроти є наявність заземлювального провідника. Заземлення необхідне, щоб спрямувати потік струму в землю в момент проходження по провіднику напруги. Заземлювальний провідник часто впроваджують, коли проводиться капітальний ремонт або зводиться нова споруда з організацією електрики. Нормативи позначають забарвлення такого проводу в жовто-зелений відтінок. Також необхідно враховувати ізоляцію при підключенні двох жил заземлення, вона допоможе уникнути короткого замикання.
Складнощі в процес як під'єднати люстру на 4 лампи вносить уже готова система проводки. Проводка, що стирчить на стельовій основі, обов'язково повинна мати фазу і нуль. Їх визначення дасть змогу вирішити, як під'єднати люстру до двоклавішного вимикача.
Фаза і нуль визначаються за допомогою мультиметра або викрутки з індикатором-лампою. За наявності напруги з'явиться підсвічування. Прямо до освітлювального приладу виходить нуль, а ось фази розриваються вимикачами. Це допомагає виключити удари струмом під час простих замін лампочок.
Як виконати продзвін самостійно із застосуванням спеціальної техніки?
  1. Встановити положення перемикач на вольти.
  2. На шкалі має бути понад 220 В.
  3. По черзі торкатися проводки щупом. Виключити торкання оголених проводів руками.
  4. При знаходженні двох проводів з фазою прилад не реагує, третій тоді нуль.
  5. Перевірка здійснюється з'єднанням фази та нуля. При появі на індикаторі 220 В - пара готова.
Для зручності підключення люстри з двома проводами та виконання робіт у майбутньому рекомендується позначити власне маркування. Маркером або липкою стрічкою позначте фазу в червоний, а нуль - у синій колір.
За наявності в будинку індикаторної викрутки перевірка електрики своїми руками ще простіша. Викруткою виконується дотик до оголеного провідника. При появі підсвічування на лампочці - фаза знайдена. Якщо її немає - безумовно нульовий дріт. Це найлегший варіант, як під'єднати люстру на два дроти, адже тут один буде фазою, а другий відповідно нулем.
Саме нуль завжди один, а ось фаз може бути кілька. Ну і наявність заземлення передбачає ще один додатковий дріт.
У нових будинках можна орієнтуватися на маркування за кольорами: для нуля використовують синій, фази виконують у коричневому, білому, червоному, а дріт заземлення - у жовто-зеленому.
Але і за наявності маркування варто провести перевірку викруткою-індикатором.
Для цього треба увімкнути всі клавіші вмикача, викруткою проаналізувати кожен дріт, позначити їхню відповідність кольорам. За наявності двох дротів отримуємо фазу і нуль, три дроти - один нуль, решта фаз і, можливо, заземлення, у чотирьох можна зустріти трифазний варіант або наявність заземлення і двох фаз.
Кількість фазних проводів відповідає за розв'язання задачі, як з'єднати люстру з трьома проводами або ще здавалося б складніший запит, як під'єднати люстру на 6 лампочок. Фази дають змогу організувати управління різною кількістю ламп і їхніх груп. Так, за кожну групу джерел світла відповідатиме конкретна клавіша на вимикачі.
Поширеними варіантами облаштування будинків і квартир є:
  • Однофазний дріт - використовується для підключення одинарного світильника або люстри з плафонами та одночасним увімкненням;
  • Два фазних дроти - рішення як під'єднати люстру на три лампи або кілька ріжків. Лампи поділяють на групи в різних комбінаціях для поетапного їх увімкнення. Так, одна клавіша вимикача може увімкнути 2 лампи, а друга ще три;
  • Три фазні дроти. Мають схожий принцип дії, що і на дві фази. Але лампи поділяють на три групи в будь-якій зручній комбінації. Наприклад, вмикається одна, потім дві, а потім ще три - для найяскравішого освітлення.

Кількість ламп і особливості їх підключення

Користувачі повинні визначиться з кількістю ламп на люстрі, якої буде достатньо для освітлення кімнати. Найчастіше це:
  • 1 лампа;
  • 2 лампи;
  • 3 лампи;
  • 4 лампи;
  • 5 ламп.

Як підключається люстра з однією лампочкою?

Підключення освітлювального приладу на одну лампу просте. У люстрі продумано тільки два дроти, відповідно до кольорів їх відносять до фази та нуля. За наявності ще одного зеленого дроту можна говорити про додатковий захист у вигляді заземлювальної проводки.

Як під'єднати люстру з двома лампочками?

Завдання як під'єднати люстру на 2 лампочки виконується практично так само, як і з однією. Вимкніть напругу, перевірте наявність фаз індикатором і приєднайте дроти за кольорами.
Як вчинити, коли у світильнику менше проводів, ніж виходить з отвору в стелі? У такій ситуації потрібно під'єднати струм від фази одного дроту (навіть якщо він є у двох), а другий просто закріпити під конструкцією, використовуючи стрічку ізоляції. Так само чинять із заземлювальним проводом, якщо в поверхні або освітлювальному приладі він не передбачається.

Як під'єднати люстру на три лампочки?

Підключення люстри 3 дроти передбачає використання трьох схематичних рішень. Орієнтуватися треба на те, скільки одиниць дроту дано зі стельової основи. Розглянемо популярні варіанти.
Як під'єднати люстру з трьома лампами якщо на стелі два дроти?
Рішення просте: 3 нульові кабелі від лампочок приєднують до одного нульового проводу на стельовій поверхні, 3 фази - до фази в коричневому або чорному кольорі. Ця схема підключення люстри передбачає одночасне увімкнення всіх ламп, оптимальний вибір - як під'єднати люстру на один вимикач.
Як під'єднати люстру на три дроти зі стелі? Фахівці пропонують два способи. Підключення люстри з трьома проводами передбачає наявність фази, нейтрального і захисного або варіант двофазного і нейтрального типу. Так, для першого варіанта неможливе поетапне увімкнення ламп або горіння тільки однієї з трьох. Вони горітимуть усі разом. А ось двожильний кабель дає змогу вибрати варіант підключення люстри з подвійним вимикачем, щоб запалювати окремі лампи або забезпечити максимальну спільну яскравість за потреби.
Якщо стоїть питання, як під'єднати люстру з подвійним вимикачем, схема нескладна, усі нейтральні дроти фіксують до нуля на стелі, фазний кабель з'єднують із коричневим від лампи, а два інші дроти під'єднують до іншої фази.

Як під'єднати люстру на 4 лампочки?

Під'єднати люстру на чотири лампи має практично аналогічну схему рішення, як під'єднати люстру з трьома проводами. Але перед вибором такої моделі освітлювального приладу необхідно перевірити кількість проводів, що виступають зі стелі. Оптимально під'єднати люстру з трьома проводами, тобто наявністю двох фаз. За відсутності такої проводки всі чотири лампи вмикаються одночасно.
Вище вже розглянули, як правильно під'єднати люстру з трьома проводами. Відмінністю є тільки необхідність оптимально розділити чотири лампочки на групи, наприклад дві по дві, або одна і три. Після чого приєднати фазні дроти лампочок до фази зі стелі.

Як підключати люстру на 5 ламп?

Як правильно під'єднати люстру на 5 плафонів і навіть більшу кількість ламп, мало чим відрізняється від варіанту, як під'єднати люстру з трьома проводами. Інструкції ті самі, зазначені вище.
Але є низка рекомендацій, які слід враховувати перед купівлею такого масивного освітлювального приладу. Потрібно подивитися проводку, щоб переконатися в можливості вмикати окремі лампи, під атмосферу в будинку. При цьому слід розібратися, як під'єднати люстру на подвійний вимикач.

Як під'єднати люстру з різними вимикачами?

Як під'єднати люстру з двома вимикачами або іншою кількістю визначається вибором конкретної схеми. Вона залежить від конфігурації пристроїв:
  • Одноклавішний. Одне з найпростіших рішень, без складної схеми. За наявності в стелі та на світильнику двох проводів їх потрібно попарно з'єднати. Нульовий кабель (часто в синьому кольорі) за наявності розподільчої коробки фіксують до нуля, що виходить із люстри. Відповідно фазний кабель підключають до вимикача від джерела живлення, а потім вже від нього до фази освітлювального приладу. Для міцного з'єднання проводів оптимально використовувати клемні затискачі. Хоча іноді їх скручують пасатижами та ізолюють за допомогою ковпачків. Якщо люстра на кілька лампочок, усі нульові дроти фіксують разом і підключають до нульового кабелю мережі. Цей самий процес проробляють із проводами фази, приєднуючи їх до фазного проводу від вимикача.
  • Підключення люстри на 2 вимикачі. Актуальний варіант для встановлення великої люстри з кількома ріжками. Фахівці радять проводити підключення люстри на два вимикачі поетапно. Спочатку обов'язково перевірити дроти індикатором напруги при натисканні клавіші. Нульовий провід, де немає реакції у вигляді загоряння лампочки. За відсутності спеціального інструменту також є вихід. Можна зняти кришку корпусу і подивитися кольори проводів до кожної кнопки. Фазу поділяють на дві групи, через які немає проходження нуля. Перед тим, як під'єднати люстру на 2 вимикачі, всі дроти від ламп світильника ділять на дві групи. З кожної до нуля має бути одна скрутка, а інші дроти кріплять до однієї з фаз.
Фахівці радять разом зі встановленням нової люстри продумати й заміну вимикачів на нові. Це допоможе забезпечити ефективну спільну роботу в організації якісного освітлення.

Як під'єднати люстру вентилятор?

Процес підключення люстри оснащеної вентилятором має низку особливостей від інших схем. Цей вид освітлювального приладу несе не тільки функції освітлення та ефектного декоративного акценту, а й властивість формування прохолоди в приміщенні. Правильне люстра вентилятор підключення дасть змогу забезпечити не тільки ефективне світло, а й формування сприятливого мікроклімату.
При виборі люстри-вентилятора слід враховувати, що доповнення виконує завдання циркуляції повітря, прохолодного вітру при поворотах лопатей, але не охолодження.
Де варто використовувати люстру-вентилятор? Актуальне підключення приладу в приміщеннях, де потрібно забезпечити свіжість повітря. Це кухня, їдальня зона, спальня, зал і вітальня. Пристрій допоможе унеможливити неприємні відчуття від випарів під час готування, утворення конденсату. У спальні свіжий потік повітря дасть змогу налагодити міцний сон, зниження температури в спекотні літні ночі до оптимальних показників 20-22 градуси. У вітальні вентилятор дає можливість не тільки приємно проводити час із друзями, а й проводити затишні вечори в колі сім'ї в умовах максимально комфортного мікроклімату.
Під час монтажу люстри з вентилятором слід враховувати, що її конструкція має відмінності від освітлювального приладу. Це:
  • підвіс із лопатями;
  • люстра;
  • механізм для управління світлом (часто пульт дистанційного керування), вентилятором, їхньою спільною або окремою роботою.
Вибір люстри для безпечної роботи ґрунтується на підборі міцних матеріалів: металу, пластику, скла, дерева. Самі плафони можуть бути виконані в різних варіантах і кількості джерел світла. В основному використовують до п'яти ламп. Конструкцію обладнують 2-4 лопатями, з обертанням як за годинниковою стрілкою, так і проти неї. Швидкість роботи регулюється налаштуваннями пультом. Багато сучасних моделей входять у систему розумного будинку, доповнюються датчиками руху. Такий підхід дає змогу істотно заощадити електрику, адже вентилятор працюватиме тільки за наявності людей у приміщенні.
Алгоритм, як під'єднати люстру з вентилятором?
  1. Вимкніть електричну мережу.
  2. За допомогою викрутки з індикатором визначте фази, нуль.
  3. Вимкніть живлення на щитку.
  4. Закріпіть люстру на гак (оптимально при великій вазі) або планку, залежно від типу стельової основи.
  5. Приєднайте дроти, використовуючи клемні колодки.
  6. Зафіксуйте корпус.
  7. Перевірте працездатність приладу.

Як встановити люстру з пультом?

Серед великого асортименту люстр особливим попитом останнім часом користуються світлодіодні моделі доповнені пультом. Процес як під'єднати люстру з пультом може відрізнятися від звичайного монтажу. Іншою буде безпосередньо установка діодної люстри, для якої доречно використовувати це доповнення, адже можна регулювати інтенсивність освітлення, змінювати колірну гамму.
У люстрі з пультом зазвичай продумано управління кількома групами світлодіодного освітлення для отримання різних ефектів. Для кожної з груп оснащений свій адаптер (блок живлення) за виключенням ламп 220 В.
Для того, щоб пульт реагував на люстру, підключають з'єднання по радіоканалу. Він включає приймач (контролер) і передавач (сам пульт ДУ). Дальність сигналу варто підбирати виходячи з площі приміщення. Для невеликої спальні достатньо 10 м, вітальні близько 20 м, а в громадських місцях сигнал може досягати дальності та до 100 м.
Пульт і приймач йдуть у комплекті, вони дають змогу налаштовувати контролер простим натисненням кнопок, для підбору оптимальних світлових ефектів, кольорів, які здатні видаватися світлодіодами. Особливо цікаво виглядає підключення led люстри з кришталевими, скляними елементами.

Особливості монтажу світлодіодного світильника

Як правильно під'єднати світлодіодну люстру може стати справжнім завданням. Збірка і підготовка освітлювального приладу займає багато часу. Кожен діод виробники захищають спеціальною плівкою, щоб захистити від ламання під час транспортування. Встановлення лед люстри передбачає процес збору конструкції освітлювального приладу. Тут є відмінність від звичайних люстр, комплектація доповнена контролером, кількома різними блоками для живлення діодів. Кожна деталь має бути міцно зафіксована всередині корпусу. Можна застосовувати спеціальний скотч.
Підключення світлодіодної люстри це формування груп світлодіодів. В одній може бути до 20 діодів, з послідовним з'єднанням.
Як під'єднати світлодіодну люстру залежить від типу стелі та конкретного варіанту проводки. Варто заздалегідь ознайомиться з кількістю проводів, їхньою фазністю або нейтральністю, а не думати, як знімати люстру в майбутньому через неправильні дії.
Оптимально використовувати схему як під'єднати люстру на дві лампочки, тобто наявність двох фазних проводів і нуля. Дві фази дають змогу під'єднати люстру на два вимикачі. Такі люстри не кріпляться на гачок, або ж використовується спосіб як повісити люстру з планкою на гак. Оптимальне приєднання на кріпильну планку, саме до нього продумано конструкцію більшості моделей. Але коли необхідна установка лед люстри на натяжну стелю, то пластину закріплюють через заставний брусок зафіксований до основного перекриття.

Повесить люстру

Завершальний етап встановлення люстр

Після проведення підготовки та розуміння основних процесів як повісити стельову люстру різної конфігурації та до різних типів стелі можна переходити до завершальних етапів підключення діодної люстри та інших типів освітлювального приладу.

1.З'єднання проводів усередині корпусу

Як з'єднати дроти на люстрі та забезпечити її ефективність? Спочатку стрипером або ножем знімають сантиметр ізоляційної поверхні з усіх дротів. Процес проводиться обережно, щоб не зачепити пальці та не пошкодити сам кабель. За першої схеми як під'єднати люстру до вимикача дроти від неї безпосередньо кріпляться до стелі. Для надійності використовують самозатискні клеми. Відповідно такий спосіб уже розглядали, фаза до фази, нуль до нуля.
Для схеми два і три та бажанні під'єднати люстру на два вимикачі, лампочки розбивають на групи. Кожну з них з'єднують разом клемами з кількома гніздами. Тоді до групи підключають фази та нульовий провід.

2.Вимкніть електричну мережу

Знеструмлення кімнати можна провести на електрощиті, опустивши автомати або рубильник. При цьому простежте за значками, світло може змінитися з червоного на зелений, якщо це цифри, то з одиниці на нуль. Навіть у разі вимкнення автоматів варто провести перевірку наявності напруги з використанням викрутки-індикатора.

3. Змонтувати необхідний тип кріплення

У варіанті як встановити люстру на бетонну стелю використовують найімовірніше надійний гак, а ось у розв'язанні питання як кріпити світлодіодну люстру до стелі використовують монтажну планку. Вона часто йде в комплектації до такого світильника, має два і більше гвинти для фіксації.
Важливо міцно закріпити планку до стелі:
  • Для бетонної основи - просвердлюють отвори із застосуванням перфоратора або дриля, забивають у них дюбелі.
  • У гіпсокартонній конструкції використовують загортання шурупів у сам профіль і гіпсокартонну плиту.
  • У натяжному полотні прикріплюють монтажну планку шурупами до бруса закладці.
Перед тим як повісити круглу люстру і варіанти з декількома гілками варто зняти плафони, щоб унеможливити їхнє пошкодження. Спростити процес як повісити люстру без гачка допоможе звичайний дріт, яким і фіксують конструкцію додатково. Далі з'єднання фазних і нульових проводів стелі та світильника.

4.Закріпіть люстру

Зніміть додаткове кріплення дротом для тимчасової фіксації та встановіть люстру. Послідовність кроків така:
  1. Акуратно розмістіть дроти всередині корпусу або декоративної чаші люстри.
  2. Закріпіть конструкцію гвинтами через кріпильні отвори.
  3. Закрийте непривабливі гвинти декоративними гайками.
  4. Розмістіть плафони на світильник.

5. Під'єднайте освітлювальний прилад до електрики та перевірте працездатність.

У процесі підключення люстри електромережу має бути відключено, її варто увімкнути для перевірки ефективності установки.
Подати електрику варто увімкненням автоматів в електрощиті.
Перевірка складається з почергового натискання всіх клавіш вимикача. Якщо процес монтажу проведено правильно, лампи запаляться в необхідній комбінації.

Безпека під час встановлення люстр: рекомендації від експертів Elekomp

Перед тим, як встановити люстру на підвісну стелю та інші основи, необхідно ознайомитися з основними рекомендаціями з техніки безпеки від експертів Elekomp. Це допоможе не тільки забезпечити ефективне і безпечне підключення зі збереженням проводки та люстри, а й забезпечить виключення ризиків отримати травми під час монтажу.
Основні рекомендації з техніки безпеки:
  • Початок роботи - це знеструмлення приміщення, з відключенням напруги в електричному щитку.
  • Ознайомтеся з інструкцією до освітлювального приладу, в ній зазвичай є окремий пункт, наприклад, світлодіодна люстра як під'єднати.
  • Перед використанням перфоратора або дрилі для формування отворів потрібно визначити, де проходить проводка, щоб випадково не пошкодити її. За відсутності плану електропроводки можна використовувати трасошукач - спеціальний прилад, який приймає електромагнітне поле і вказує, де розміщені дроти.
  • Свердлити отвори безпечно для людини допоможе маска, шапка та окуляри. Вони захищають очі та дихальні шляхи від пилу.
  • Починати проробляти отвір краще на малій швидкості, збільшувати її поступово, поступальними рухами. Такий підхід дає змогу унеможливити деформації основи через відведення свердла вбік, а також стежити за діаметром отвору, потоком пилу.
  • Перед тим як повісити лед люстру та інші моделі самому, обов'язково варто купити викрутку з індикатором. Поява підсвічування в певному місці говорить про наявність проводів під напругою.
  • Для зменшення небезпеки варто подбати про наявність і використання електрозахисних рукавичок, інструментів з прогумованими рукоятками.
  • Проводити монтаж люстри необхідно тільки в денний час. Можна застосувати ліхтарик, якщо елементи кріплення або контакти погано видно.
  • Продумайте застосування надійної драбини або стійкого столу, якщо стелі в приміщенні не перевищують 2,7 метра.
  • Підвісна конструкція, гіпсокартонна або натяжна стеля кріплення люстри в старому будинку, передбачає перевірку матеріалу проводки. Після зведення конструкції виконати таку роботу буде неможливо. Найчастіше дроти виконані з алюмінію, а ось у сучасних люстрах вони мідні. Пряму фіксацію двох матеріалів проводити не можна, потрібно застосовувати спеціальний перехідник у вигляді клемників.
  • Перевірте наявність кабелю із заземленням, який часто зустрічається в нових будинках. Їх не можна підключати до нуля або фази. Вони призначені для відведення випадкової напруги з металевого корпусу люстри. Сплутати заземлювальний кабель з іншими неможливо: він відрізняється яскравим жовто-зеленим кольором.

Підбиття підсумків: вішати люстру самостійно чи звернутися до професіоналів?

Багато користувачів, підбираючи люстру для дому та інших приміщень, знають як самому повісити люстру. Але залежно від технічних параметрів моделі, особливостей установки до конкретної стельової конструкції варіант монтажу може істотно відрізнятися. Наприклад, не всі знають, як повісити люстру на готову натяжну стелю, як повісити світлодіодну люстру або як під'єднати люстру з 4 проводами. Тому виникає багато сумнівів, вішати люстру самостійно або звернутися до професіоналів.
Якщо під час купівлі люстри користувач розуміє, наприклад, як під'єднати люстру до підвісної стелі самостійно, то все ж таки ухвалюючи таке рішення варто остерігатися підводних каменів:
  • У будинках зі старим прикладом облаштування електропроводки відсутнє кольорове маркування. Часто застарілі дроти просто не витримують необхідної потужності обраної люстри. Також слід звернути увагу на застарілі вмикачі, які можуть не відповідати стандарту електробезпеки. Їх краще оновити разом з освітлювальним приладом. За необхідності зафіксувати потужну і масивну люстру на перекриття варто подбати про його несучу здатність. Такі варіанти все ж краще довіряти встановлювати професіоналам.
  • Монтаж люстри на стелю проводиться максимально уважно й акуратно. У разі помилок елементи конструкції та електроприлади стають джерелами небезпеки. Неправильні дії та підключення проводів можуть викликати замикання і навіть пожежу.
  • Велике розмаїття моделей освітлювальних приладів - це водночас можливість вибрати люстру з установкою під тип стелі та великий ризик отримати варіант зі складним монтажем. Ще на етапі вибору слід чітко визначити як повісити люстру на підвісну стелю і до інших основ. Професіонали допоможуть підібрати потужність освітлювального приладу і його оптимальне розміщення виходячи з характеристик стелі. Це запорука безпечної та комфортної експлуатації світильника надалі. Враховуйте й те, що тільки при правильному підключенні можна сподіватися на тривалу службу і гарантійні зобов'язання від виробника. Вибір оптимального типу люстри це ще й вдале декоративне рішення, здатне стильно вписатися в інтер'єр, доповнити його атмосферу і навіть замаскувати недоліки стелі.
  • Складнощі самостійно повісити люстру на натяжну стелю. Конструкція підвісної стелі з ПВХ полотна та її поєднання з монтажем освітлювальних приладів має цілу низку особливостей, відомих здебільшого професіоналам, які проводять часті установки люстр. Для безпеки підключення обов'язково враховувати відстань між джерелами світла і полотном, використовувати джерела світла, які не виділяють тепла. Оптимально якщо лампи ховаються в спеціальні плафони, а саме кріплення люстри має захисний ковпак. Вибір команди фахівців допоможе уникнути проблем, зіпсованого світильника або дефектів на натяжній стелі. Крім цього, можна отримати цінні рекомендації та поради щодо обслуговування та догляду за освітлювальним приладом.
  • Часто виникає питання, як під'єднати led люстру під час вибору цього типу обладнання. Багато аспектів залежать від типу світлодіодного приладу, кількості діодів. Більшість моделей мають оснащення радіатором, він призначений відводити тепло від ламп для безпечного встановлення на будь-який тип стельової конструкції. Але при цьому не всі впораються з такою установкою. Є кілька варіантів підключення світлодіодів: послідовне, паралельне і змішане. Послідовно під'єднати діоди просто, але в разі виходу з ладу одного, не працює весь світильник. Більш практичне рішення - паралельне встановлення. Але виконати його зможуть тільки професіонали.

У чому переваги довірити встановлення люстри професіоналам?

Як під'єднати люстру на два вимикачі, провести монтаж на пластикову стелю та інші поверхні точно знають професіонали. У чому головні плюси замовити послугу установки? Досвідчені майстри для монтажу освітлювальних приладів застосовують спеціалізовані, сучасні інструменти, обладнання та матеріали. Команда повинна постійно працювати над підвищенням кваліфікації співробітників, проводити актуальне навчання та атестації. Це дає змогу компанії вийти на високий рівень, отримати позитивні відгуки про свою діяльність.
Багато майстрів пропонують свої послуги щодня, без вихідних, що дає можливість провести заміну люстри навіть у разі виникнення непередбачених ситуацій.
Крім цього, у професіоналів можна отримати більш вузькоспеціалізовані послуги, з якими впорається самостійно дуже складно:
  • Заміна світильника на натяжній стелі. Якщо освітлювальний прилад не підходить за стилем інтер'єру або пристрій зламався, заміна люстри на натяжній стелі може викликати багато проблем. Фахівці зможуть вибрати відповідний світильник під всі параметри, місце і спосіб кріплення. Важливо, щоб у корпусу не було гострих країв - вони можуть пошкодити полотно і доведеться міняти його повністю. Оптимально, щоб прилад був полегшеним із пластику або полімерів, не проводив тепловіддачу небезпечну для ПВХ матеріалу. Також експерти рекомендують вибирати моделі з ріжками, де лампи спрямовані в бік або вниз від стелі. При використанні ламп розжарювання обов'язково забезпечити фіксацію на підвісі з відстанню близько 20 см. А ось у питанні як під'єднати люстру світлодіодну такої необхідності не виникає, їх можна монтувати просто під стелю. Виключити нагрівання полотна також допоможе використання енергозберігаючих ламп. Вони до того ж дають змогу економити електрику. Зняття старого світильника потрібно проводити також акуратно й обережно, щоб не пошкодити натяжну стелю. Потрібно відключити напругу для безпечного процесу;
  • Демонтаж люстри. Під час заміни освітлювального приладу важливо зрозуміти, яким способом був зафіксований попередній світильник. Способи кріплення до перекриття на гак або монтажну планку визначають подальші дії. Гак зазвичай вкручують ще на етапі чорнової стелі, організовуючи підвіс. Планка може бути зафіксована кількома парами шурупів. Якщо нова люстра має той самий вид кріплення, провести монтаж буде істотно простіше, провести з'єднання проводів і зафіксувати люстру. Процес демонтажу світильника з монтажного гака відбувається в такій послідовності: знімається декоративна чаша, обережно знімається конструкція з гачка і від'єднується проводка. Оголені кабелі ізолюють. А ось демонтувати лампу з хрестоподібної планки складніше. Спочатку знімають усі крихкі елементи (плафон, лампочку, підвіски зі скла або кришталю). Викруткою відвертають гвинти, що утримують захисний ковпак, а потім знімають кріплення підвісів, прикручене до бетонної поверхні шурупами. Усю конструкцію буде з'єднано разом із планкою, її потрібно обережно розділити на деталі. Далі перевірити викруткою з індикатором наявність напруги в проводці, послідовно відключити кабелі та провести обробку ізоляцією;
  • Облаштування нового кріплення. Щоб закріпити новий монтажний гак, фахівці проробляють новий отвір і проводять до нього кабелі. Можна використовувати спеціальний варіант гака з різьбленням, що дозволяє проводити регулювання довжини підвісу. А надійність фіксації здатна забезпечити пружинна засувка. Монтаж планки проробляють безпосередньо до перекриття або заставної конструкції з деревини. Якщо виникає завдання як повісити люстру на натяжну стелю без заставної, доведеться знімати полотно і після встановлення кріпильних елементів заново його натягувати. На етапі відкритого перекриття і приймають рішення повісити світильник на нове місце. Для цього проробляють отвори для гака або роблять основу під кріплення монтажної пластини. Щоб натяжне полотно не постраждало після пророблення чергових отворів, використовують спеціальне ущільнювальне кільце із пластику, його клеять на контур отвору. Також професіонали легко вирішують проблеми нестачі довжини проводки для розміщення нового світильника осторонь. Дроти нарощують до потрібної довжини із застосуванням спеціальних клем. Далі на дріт протягують гофровану трубку і проводять фіксацію на стелі хомутами. При цьому потрібно якісно закрити місце першого розміщення люстри, заховати непривабливу дірку в бетонному або натяжному полотні. Оптимально застосувати гіпсову ліпнину або замовити спеціальну латочку в тон плівки, як варіант використовувати аплікацію;
  • Встановлення нового освітлювального приладу. Як кріпиться стельова люстра - залежить від її модифікації та, звичайно, типу стелі. При використанні місця старого підвісу і схожої за технічними параметрами моделі проблем не виникне, як і необхідності проводити додаткові маніпуляції. Як повісити люстру на пластикову стелю вирішує наявність підготовленого гака або планки. Кілька описаних вище, простих кроків допоможуть зафіксувати світильник і приєднати дроти в правильній комбінації. Якщо ж потрібен ширший спектр робіт, досвідчені майстри зможуть швидко визначити місце фіксації кріпильного елемента. Застосування спеціального інструменту дасть змогу надійно зафіксувати гак або планку в стелі з бетону, гіпсокартону, зробити акуратні отвори в натяжному полотні. Далі потрібно закріпити корпус, вибрати необхідну схему як підключати світлодіодну люстру або інший тип світильника. Після проводиться встановлення корпусу, плафонів із лампами. Коли процес закінчено, фахівці перевіряють роботу увімкненням електрики, натисканням кожної клавіші вимикача і реакції на дії ламп.
Рішення під'єднати люстру своїми руками варто приймати обдумано. Необхідно не просто дотримуватися інструкції, виконувати правильні та послідовні процеси, а й мати спеціальний інструмент, суворо дотримуватися правил безпеки електромонтажних робіт.
На шляху до самостійного під'єднання світильників може виникнути багато запитань, від того, як під'єднати діодну люстру, до під'єднання на 4 дроти, до двох вимикачів або необхідності перенести розміщення люстри на гіпсокартонній плиті. Для недосвідченої людини такі завдання не завжди під силу. А неправильне виконання процесів загрожує не просто витратами часу і зусиль, а й необхідністю купувати новий світильник на заміну зіпсованому, ремонтувати стельову основу. При недотриманні техніки безпеки можливе замикання контактів, ризики створити пожежну ситуацію.
Професійна команда допоможе запобігти неприємним ситуаціям, проведе установку люстри швидко й ефективно, згідно з побажаннями замовників і можливостями моделі.
Важливо ретельно зважити всі за і проти монтажу люстри своїми руками. Адже економія на оплаті послуг майстрам, може обернутися ще більшими фінансовими вкладеннями при появі проблем з підключенням.
Експерти Elekomp рекомендують звертатися до професіоналів, якщо немає впевненості в діях і необхідного інструменту. Електромонтажні роботи точно не той варіант, у якому допускаються ризики. Але якщо досвід присутній, поради від команди допоможуть знайти потрібні рішення і провести ефективну установку люстру на різні типи стелі.
Товар успішно доданий до кошика
+

Якщо ви знайшли помилку або неточність, будь ласка, повідомте нам про це.

Дякуємо! Ми отримали Ваше повідомлення і виправимо помилку незабаром.

Файл не обрано